Wasze listy

Na ulicy zaczepia mnie jakiś facet

Na ulicy zaczepia mnie jakiś facet – pisze młoda dziewczyna

Co robić w takich sytuacjach? Radzimy wszystkim dziewczynom

List do redakcji:

„Witajcie,

Mam 14 lat, lecz wyglądam na więcej. Mój wygląd pozostawia wiele do życzenia (jestem brzydka ale mam duży biust). Będąc ostatnio w centrum miasta zaczepił mnie starszy mężczyzna. Proponował mi lody, spacer. Nie zgodziłam się. Na przystanku on kazał mi usiąść na kolanach, pociągnął mnie. Zaczął dotykać mojego ciała. Szeptał do ucha, że chce mnie schrupać. Osoby stojące obok nie pomogły mi, jedynie się ze mnie śmiały. Powiedział, że muszę spędzić z nim noc. Błagałam go, aby zostawił mnie w spokoju, a on na to „pod warunkiem, że mnie pocałujesz”. Zrobiłam to, gdyż się bałam. Mężczyzna powiedział, że mam go sama znaleźć, albo on mnie znajdzie i już nie umie się doczekać.

Bardzo się go boję, nie wychodzę z domu. Nie powiedziałam o tym nikomu. Co mam robić?

Natalia

——————————————
Odpowiedź:

Droga Natalio,

Przede wszystkim wiedz, że to, co robi ten mężczyzna jest karalne. Masz wszelkie prawo zgłosić się na policję i poprosić, by uchronili cię przed zakusami tego osobnika. On jest winien tej całej sytuacji i on, tylko on powinien ponieść konsekwencje. 

Przestraszona dziewczynaPostaraj się powiedzieć mamie o wszystkim, co zaszło. Powiedz jej, że bardzo się boisz tego człowieka. Nie musisz się za nic wstydzić, niczym krępować.

Jeśli znów cię zaczepi na ulicy – krzycz na cały głos: „Ratunku! Pomocy! Policja!”. Nie krępuj się krzyczeć. To on powinien się wystraszyć, nie ty. I pamiętaj, on nic nie może od ciebie żądać, nawet jeśli ze strachu pocałowałaś go za pierwszym razem – to nic nie zmienia.

To niełatwa dla ciebie sytuacja. Proś o pomoc kogokolwiek: rodziców, brata, wujka, ciocię, dziadków, nawet jeśli mieszkają daleko.

Jeśli drugi raz cię zaczepi, od razu dzwoń na policję pod bezpłatny numer 997 (z komórki numer 112) i poproś o pomoc.

Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Pozdrawiam serdecznie
Magda

———————————

Listy do redakcji i do mnie możecie kierować za pośrednictwem formularza Kontakt.

Odpowiedzi na wybrane listy publikowane są w dziale Wasze listy. Wszystkim gwarantujemy pełną anonimowość i dyskrecję. Nie podajemy na stronie nazwisk i adresów osób piszących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button