Wasze listy

Mój chłopak ma dziewczynę!!!

List do redakcji:

„Droga Magdo,

Mam poważny problem. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że czuję coś do mojego kolegi z klasy. Miałam nadzieję że to nie jest nic poważnego, ale byłam w błędzie. Chyba się w nim zakochałam. Całe wakacje spędziliśmy razem. On wie, co ja do niego czuje. Może tylko mi się tak wydaje, ale on robił mi przez całe wakacje nadzieje. Kiedy byłam u niego, chciał żebym jak najdłużej została, jak już miałam iść, to staliśmy przytuleni do siebie i patrzyliśmy w gwiazdy. Jak już naprawdę poszłam, to czekał aż zniknę, wtedy dopiero zamykał drzwi do domu. Czułam się tak wspaniale.

A potem zaczął mówić o jakiejś brunetce. Początkowo myślałam, że to robi to tylko po to abym była o niego zazdrosna. W środę powiedział mi, że ma wspaniały humor. Kiedy zapytałam dlaczego, odpowiedział mi że dzięki tej dziewczynie o której mi opowiadał. Zapytałam go więc, czy z nią chodzi, a on mi odpowiedział że jeszcze nie.

Ja nie wiem, co ja mam teraz robić. Dlaczego on przez całe wakacje był taki wspaniały, a teraz kiedy zaczęła się szkoła on mnie tak zranił ??? Dlaczego, dlaczego tak mocno się zmienił, nie rozumiem tego. Proszę powiedz co mam zrobić, może jest jakiś sposób żeby mi przeszło ???

Paulina, 16 lat

——————————————
Odpowiedź:

Droga Paulino,

Bez wątpienia to, co zaszło pomiędzy tobą a twoim kolegą z klasy można nazwać wielkim zauroczeniem, lub nawet miłością. Można jednak sądzić, że Ty znacznie mocniej zaangażowałaś się niż twój chłopak.  A teraz boisz się zmierzyć z prawdą! Wprawdzie zapytałaś go, czy „chodzi z jakąś dziewczyną”, ale już na jego wymijającą odpowiedź, że jeszcze nie, nie zareagowałaś. Zapytaj wprost: co to znaczy, że jeszcze nie? Czy jest w niej zakochany? Czy ty go już nie interesujesz? Wtedy dowiesz się wszystkiego i sprawa się wyjaśni. Zdaję sobie sprawę, że niełatwo jest stawiać takie pytania, szczególnie wtedy, kiedy czuje się, że własna pozycja w związku nie jest pewna, ale – nie masz innego wyjścia.

www.AskVirgin.pl - Listy do M
Porozmawiaj szczerze ze swoim chłopakiem, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Chciałabym zwrócić uwagę na zachowanie twojego chłopaka. Wygląda mi to na dość mało dojrzałe zachowanie. Może on nie ma pojęcia, że w ten sposób Ciebie rani? Może ta dziewczyna istnieje tylko w wyobraźni twojego chłopaka?

Zapytaj wprost, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dlatego jeszcze raz zachęcam Cię do tego. Życzę Ci powodzenia!

Polecam Ci również dwa artykuły: Jak sobie poradzić z wakacyjną miłością przedstawiający podobny problem oraz Rozstanie – kiedy on z tobą zerwie.

Pamiętaj, tylko szczera rozmowa pozwoli Ci na powrót do równowagi.

Pozdrawiam serdecznie
Magda

———————————

Listy do redakcji i do mnie możecie kierować za pośrednictwem formularza Kontakt.

Odpowiedzi na wybrane listy publikowane są w dziale Wasze listy. Wszystkim gwarantujemy pełną anonimowość i dyskrecję. Nie podajemy na stronie nazwisk i adresów osób piszących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button