Uroda

Zrelaksuj się – kąpiel w płatkach róży.

Kąpiel jest naszym codziennym nawykiem, każdego dnia zmywamy mieszankę kurzu, brudu, potu, zrogowaciały naskórek w celach higienicznych. Odpowiednio przygotowana kąpiel przyniesie relaks, ukojenie zmysłów i urodę…

Kąpiel w wannie odpręża

Temperatura wody powinna wynosić 37 stopni, najkorzystniej będzie, jeśli kąpiel będzie trwała dwadzieścia minut. Jeśli chcesz, aby kąpiel zdziałała cuda z twoją skórą – do wody powinnaś dodać filiżankę miodu, wówczas twoja skóra będzie gładka jak jedwab. Dobrym sposobem na problemy związane z trądzikiem jest kąpiel w otrębach pszennych. Do woreczka lnianego lub starej pończoch należy wsypać 100 gram otrąb i zawiesić przy kranie, tak aby cały czas znajdował się w wodzie. Podczas trwania kąpieli, co jakiś czas należy wyciskać woreczek.

Kąpiel w płatkach róży ukoi twoje ciało i umysł

Kąpiele ziołowe

Niezwykle kojące dla ducha i ciała są kąpiele ziołowe. Jest wiele sposobów przygotowywania wywaru z ziół. Najprościej będzie, jeśli garść ziół włożysz do starej pończochy i napuścisz wodę do wanny. Kiedy już siedzisz w wannie, przywiąż do kranu, tak aby cały czas był namoczony i co jakiś czas go wyciskaj. Jeśli chcesz oczyścić sobie skórę, najlepiej użyj do kąpieli ziół szałwii i rumianku. Jeśli chcesz uzyskać efekt upiększająco-oczyszczający do kąpieli użyj garści płatków róży, lawendy i dwóch garści rumianku. Stosując regularnie taką kąpiel będziesz mieć zawsze skórę jasną i oczyszczoną. Dodatkowo podczas ziołowych kąpieli wydzielają się zapachy, które zregenerują nie tylko twoje ciało, ale także i umysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button