Uroda

Jaka jest twoja cera?

Każda kobieta pragnie wyglądać zawsze olśniewająco, kobieco i pięknie.

Na początku musisz poznać swoją cerę, określić jaki jest jej typ, gdyż od tego zależne są sposoby jej pielęgnacji.

Cera normalna

Cera normalna nie sprawia wrażenia zbyt suchej, ani zbyt tłustej. Pory są widoczne, natomiast są małe i nie są zapchane. Skóra nie jest szorstka w dotyku, nie sprawia wrażenia cienkiej lub grubej.

Cera sucha

Skóra w dotyku wydaje się cienka, „papierowa” i sucha. Pory są bardzo małe i prawie niewidoczne.

Cera tłusta

Osoby posiadające taki typ cery czują, że ich twarz jest tłusta. Pory są powiększone, a skóra na twarzy często jest stosunkowo gruba lub przeciwnie – cienka. Dziewczyny z takim typem cery częściej dotyka trądzik.

Twarz
Poznaj typ swojej cery.

Cera mieszana

Większość kobiet posiada cerę mieszaną. Ten typ to zwykle po części cera normalna, ale pewne fragmenty twarzy są suche, a inne – tłuste. Suche miejsca zazwyczaj zlokalizowane są na policzkach. Fragmenty tłuste położone są w tzw. „strefie T”, czyli na czole, nosie i brodzie.

Cera wrażliwa

Niezależnie od wyżej wymienionych typów cery, każdy z nich może być szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Zwykle objawia się to swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem.

Każdy typ cery wymaga innej pielęgnacji. Jeżeli używasz takich kosmetyków, jak scrub, peeling, środki przeciwtrądzikowe, silne maseczki, to twoja skóra będzie się wysuszać. Musisz pamiętać, że wymogi te zależne są również od pory roku i klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button