Seks

Sztuka całowania.

Pocałunek, to najprzyjemniejszy sposób na odchudzanie …

Na jeden pocałunek potrzebujesz od 12 do 50 kalorii – zależnie od tego, jak intensywnie całujesz. Przy pocałunku dotlenia się lepiej mózg, mocniej bije serce i szybciej krąży krew.

Aktywne całowanie jest jedną z przyjemniejszych form spędzania czasu, na jaką wpadli ludzie. Oprócz tego, że poprawia nastrój i daje poczucie, że jest się kochanym, wyraża również nasze wewnętrzne emocje.

Jest wiele rodzajów pocałunków. Są takie, które świadczą o trosce, sympatii albo szacunku (np. pocałunek w rękę) osoby całującej. Są też takie, które wyrażają miłość i pożądanie. I te właśnie wymagają “współpracy”, aktywności obojga partnerów.

Całowanie jest jednym z przejawów życia seksualnego dwojga kochających się ludzi. Usta i język należą do najwrażliwszych części ciała. Mają masę receptorów odbierających impulsy i są bardzo wrażliwe na dotyk oraz wszelkie zmiany w jego natężeniu. Całowanie jednak nie ogranicza się wyłącznie do ust – tak samo wrażliwe na bodźce jest np. wnętrze dłoni czy szyja.

Pocałunek
Każdy pocałunek smakuje inaczej…

Trochę magii

Postaw na nastrój. To prawda, że pocałunki są znaczące już same w sobie. Po tym jak całujesz lub jesteś całowana, możesz wiele wyczytać. Niemniej ważne jest jednak również miejsce, w którym się całujesz. Inaczej smakuje pocałunek w romantycznej scenerii jesiennego parku, inaczej w domowym zaciszu w blasku kapryśnego światła świec, a jeszcze inaczej w ostatnim rzędzie ciemnego kina…

Pod jemiołą

Istnieją również szczególne “akcesoria”, które nadają pocałunkom magicznego znaczenia. Tradycja mówi na przykład, że całowanie pod jemiołą w okresie Bożego Narodzenia zapewnia wzajemność i jest zwiastunem szczęśliwego małżeństwa. Jemioła od wieków uważana była za roślinę magiczną. Wierzono, że jej sok leczy bezpłodność.

We śnie

Całowanie we śnie ma według senników różną wymowę. Jeśli pocałunek jest ukradkowy, wróży gorącą i namiętną miłość. Jeśli go komuś dajesz, czeka cię miłość odwzajemniona, a jeżeli jesteś całowana – to możesz spodziewać się rozłąki albo nieszczerej przyjaźni.

Jeśli śni ci się pocałunek w rękę, jest to oznaka dobrych perspektyw na przyszłość, zaś całowanie dzieci wróży radość w życiu.

2 Komentarzy

  1. Pocałunek -wspaniała sprawa, każdy posiada swój urok,i te skromne buziaczki i namiętne długie pocałunki.Wszystkie sa dla nas miłe i niezapomniane, jednak nie zawsze pierwszy oznacza najlepszy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button