Seks

Problemy ze wzwodem – jak sobie z tym poradzić?

Problemy ze wzwodem

Jak sobie z tym poradzić?

Seks z ukochanym chłopakiem to prawdziwa radość i oczywiście przyjemność. Teoretycznie powinno tak być za każdym razem, rzeczywistość jednak potrafi nieprzyjemnie zaskoczyć.

Skoro podobasz się swojemu facetowi i często uprawiacie seks, skąd nagłe problemy z erekcją?

Pierwsza taka sytuacja podczas zbliżenia jest szokiem nie tylko dla dziewczyny, ale przede wszystkim dla chłopaka, który do tej pory nie musiał martwić się tymi sprawami. Jak poradzić sobie w tej niełatwej dla obu stron sytuacji? Czy należy martwić się o zdrowie partnera i przyszłość związku?

Pierwsze koty za płoty

SeksZjawisko braku erekcji podczas pierwszego razu jest powszechne i nie powinno nikogo martwić. Jeśli Wy również tego doświadczyliście i boicie się powtórki, rada jest jedna: wyluzujcie się. Oboje! Pamiętaj, że nie tylko Twój chłopak jest odpowiedzialny za udany seks – Ty również musisz pokazać, że zależy Ci na nim bez względu na to czy będzie wspaniale czy kiepsko i nerwowo.

Facet, wbrew pozorom, również potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, które podczas pierwszego seksu jest wręcz niezbędne. Jeśli więc w czasie intymnego zbliżenia chłopak nie staje na wysokości zadania, nie wpadaj w panikę, ale również nie komentuj, ani tym bardziej nie wyśmiewaj go. Wystarczy, że przytulicie się i powiesz mu, że nic się nie stało (bo przecież to prawda). Zobaczysz, że po takiej reakcji chłopak poczuje się podbudowany i kolejne zbliżenia będą lepsze.

Najważniejsza jest Twoja cierpliwość i wyrozumiałość. Problemy z erekcją podczas pierwszego razu (lub pierwszych razów) możesz odczytać też jako komplement – oznaczać to bowiem może, że chłopakowi zależy na Tobie tak bardzo, że stres odbiera mu seksualną moc. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Twoje podejście do sytuacji jest niezwykle ważne i wpłynie ono na przyszłe współżycie.

To się powtarza

Jeżeli po kilku miesiącach lub latach udanego seksu Twojemu mężczyźnie zdarzają się problemy ze wzwodem, warto z nim delikatnie porozmawiać. Rozmowę najlepiej zacząć od pytania czy ostatnio nie martwi się czymś (np. sytuacją w domu, szkołą itd.). Jeśli stwierdzi, że od kilku dni/tygodni/miesięcy coś go trapi, ale Ci o tym nie wspominał, masz odpowiedź na Wasze problemy łóżkowe.

Jeśli natomiast chłopak nie chce rozmawiać, oburza się lub zaczyna wszystko obracać w żart, bardzo prawdopodobne, że wstydzi się swojej chwilowej niedyspozycji lub nie jest z Tobą do końca szczery. Zapewnij go wtedy, że nie musi się bać i może otworzyć się przed Tobą. Zapewniamy Cię, że seks nie tylko się uprawia, ale również się o nim rozmawia. Powinniście więc nauczyć się rozmawiać o swoich problemach – nie tylko w sferze seksu, ale każdej innej.

Lekarz

Jeśli mimo rozmów problem się powtarza, warto, aby chłopak poszedł do urologa lub psychologa, a nawet seksuologa. Jest to jednak ostateczność w sytuacji, gdy wszystkie inne możliwości zawiodły, a problem z brakiem wzwodu nadal istnieje. Pamiętaj, że oboje jesteście młodzi i wrażliwi na porażkę. Nie warto pisać czarnych scenariuszy po jednorazowej sytuacji lub sytuacjach, które można wyjaśnić trudnym okresem w życiu.

3 Komentarzy

  1. Jak mi aparatura odmówiła posłuszeństwa, to zamiast się zadręczać poszedłem do lekarza i dostałem receptę na maxigrę go, żeby prawidłową erekcję odzyskać. Jestem z tego leku bardzo zadowolony. Zadziałał już po pierwszym zażyciu. Miałem całkowicie normalną i pełną erekcję. Do tego bardzo mi odpowiada, że jak się go weźmie, to efekt pojawia się po kilkunastu minutach. No i fajnie, że żuje się go jak gumę miętową.

    1. Też mi ten lek bardzo pasuje – właśnie dlatego, że nie trzeba długo czekać na erekcję i można się w związku z tym spontanicznie kochać, a nie planować z godzinnym wyprzedzeniem. Jak dla mnie maxigra go rules 😉

  2. Właśnie parę dni temu mi lekarka przepisała, to też od pierwszego razu dało 100% efekt. Żona to nawet stwierdziła, że erekcja jest mocniejsza niż kiedyś 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button