Seks

Mój chłopak nie chce uprawiać seksu

Dlaczego mój chłopak nie chce uprawiać seksu?

Co zrobić w takiej sytuacji?

W społeczeństwie panuje pogląd, że mężczyźni, zwłaszcza młodzi, mogliby uprawiać seks w każdej chwili. O seksie mogą myśleć całymi godzinami, lecą na każdą ładniejszą dziewczynę i nigdy nie odmówiliby żadnej. Czasami jednak okazuje się, że facet może nie chcieć seksu, jest w stanie odmówić nawet własnej partnerce. W takiej sytuacji może ona poczuć się odepchnięta, albo po prostu brzydka. Czy jednak niechęć do seksu ze strony chłopaka to aż tak dziwne i niepokojące zjawisko?

Chłopak też człowiek

Pogląd o wiecznej „chcicy” mężczyzn jest bardzo krzywdzący. Każdy i każda z nas ma prawo nie mieć ochoty na współżycie. Może Twój partner ma jakieś zmartwienie, z którym nie potrafi sobie poradzić? Pokłócił się z kimś ważnym, albo zwyczajnie jest zmęczony? Tak, tak, chłopak to nie maszyna.. Jeżeli podczas spotkania przytulacie się, całujecie, a on nie chce iść na całość, po prostu z nim pogadaj. Nie obrażaj się, nie miej pretensji. Przez takie zachowania może poczuć się gorszy, niemęski, a chyba nie myślisz tak o swoim ukochanym, prawda?

Para

Traktuj go tak, jak sama chciałabyś być traktowana. Czy Ty zawsze chcesz uprawiać seks? Jakbyś się poczuła, gdyby po Twojej odmowie chłopak się obraził? Spróbuj go zrozumieć i dużo rozmawiajcie. I najważniejsze: nie ufaj stereotypowi głoszącemu, że facet ma zawsze ochotę. Może ma ją częściej niż dziewczyna (ale to i tak nie reguła), ale zawsze ma prawo odmówić.

Jeżeli sytuacja taka zdarzyła się raz, albo zdarza się rzadko, nie musisz się martwić. Na pewno nadal mu się podobasz i niedługo znów wylądujecie w łóżku. Jeśli jednak chłopak coraz rzadziej chce seksu, unika jakiegokolwiek dotyku, wymiguje się, powinnaś mu się przypatrzyć i próbować wyciągnąć powód takiej oziębłości. Przyczyn może być mnóstwo: choroby, obniżony nastrój, problemy w szkole, odkochanie, zdrada… Prawdziwej przyczyny niechęci do seksu dowiesz się dopiero wtedy, gdy zapytasz o to samego zainteresowanego.

Bądź delikatna

Jak już wspomnieliśmy, od Twojej reakcji wiele zależy. Pisaliśmy o tym nieco szerzej w artykule dotyczącym problemów z erekcją.

Sfera seksualna jest dla chłopaków bardzo ważna, nie chcą czuć się jak wybrakowani tylko dlatego, że czasem nie stają na wysokości zadania. Powinnaś nauczyć się wspierać ukochanego i nie traktować go jak robota, który ma zawsze włączony tryb „Seks tu i teraz”. Jeżeli zobaczysz w nim fajnego, mądrego i wrażliwego człowieka, on zacznie się przed Tobą otwierać i nie będzie się bał mówić prawdy. Pokaż mu, że akceptujesz go takiego jakim jest, z jego słabościami i ludzkimi zachowaniami. Dobrze na tym wyjdziecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button