Seks

Jestem dziewicą i boję się seksu

Jestem dziewicą i boję się seksu

Czy to normalne?

Strach przed nieznanym to naturalna reakcja na zmiany w życiu. Najważniejsze jednak, aby przed tymi zmianami nie uciekać, ale odważnie stawiać im czoła. Co jednak zrobić, gdy strach okazuje się silniejszy od chęci spróbowania czegoś nowego? Czy seks jest jedną z tych rzeczy, których należy się bać?

Na wszystko przyjdzie czas

Powyższe stwierdzenie jest bardzo trafne w stosunku do seksu. Ta delikatna sfera ludzkiego życia potrzebuje czasu na to, aby się obudzić. Nie ma sensu przyspieszać tego procesu. Twój organizm i psychika doskonale będą wiedziały, kiedy dać Ci znać o tym, że możesz już rozpocząć współżycie.

Najważniejszym sygnałem świadczącym o niedojrzałości do seksu jest właśnie paraliżujący lęk. Niby chcesz spróbować, ale cały czas „coś” hamuje Cię przed tym ważnym krokiem.

Masz fajnego chłopaka, którego kochasz i pragniesz, on czeka cierpliwie i nie naciska. Mimo to nie jesteś w stanie się przemóc. W takiej sytuacji pozostaje dalej czekać i stopniowo oswajać się z ciałem swoim i swojego ukochanego. W pewnym momencie, dzięki metodzie małych kroczków, przekroczycie tę ważną granicę intymności i bliskości. Radość ze wspólnie przebytej drogi do celu będzie z pewnością wielka, a Tobie samej pokaże, że seks wcale nie jest traumą.

Para

Nie zmuszaj się

Najważniejsze to nie zmuszać się do niczego. Jeśli nie chcesz, żeby chłopak dotykał Cię w określone miejsca, powiedz o tym wprost. Kiedy zauważysz, że on szanuje Twoje granice, będziesz miała coraz większą odwagę do ich stawiania. W pewnym momencie pojawi się pożądanie i chęć bliskości z chłopakiem. Sama będziesz chciała, aby Cię dotykał. U wielu dziewic pożądanie ma silny związek z charakterem partnera. Jeżeli chłopak okaże zrozumienie, cierpliwość i przy tym chęć dalszych prób, dziewczyna szybciej się otworzy. Pamiętaj, że kobiety uczą się przyjemności, dlatego partner jest w tej kwestii bardzo ważny.

Antykoncepcja

Strach przed seksem może wynikać nie tylko z postawy partnera, ale również z lęku przed niechcianą ciążą. W tej sytuacji wystarczy zadbać o odpowiednią antykoncepcję. W przypadku osób młodych i niedoświadczonych najlepiej sprawdzą się prezerwatywy. Z czasem można pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, np. tabletkach antykoncepcyjnych. Poza dobrze dobraną antykoncepcją warto się także „wyluzować” i cieszyć ze wspólnych chwil pełnych bliskości i intymności.

Dziewczyna

Strach przed seksem a toksyczny związek

Jak już wspomnieliśmy, strach przed seksem wynika często z postawy partnera. Powyżej mówiliśmy jednak o partnerze idealnym: wyrozumiałym, cierpliwym, kochającym. W przypadku partnerów patologicznie zazdrosnych, agresywnych, itd. seks to rodzaj wykorzystywania. Jeśli jesteś w związku z chłopakiem toksycznym, zaborczym lub agresywnym, Wasz seks nie będzie miał w sobie zbyt wiele bliskości i intymności.

W takiej relacji strach przed seksem, a nawet niechęć do niego jest zrozumiała, aczkolwiek niezdrowa. W związku seks nie powinien budzić negatywnych emocji. Jeśli jesteś dziewicą i boisz się seksu, a mimo to Twój partner Cię namawia, szantażuje i obraża się, zastanów się nad swoim związkiem. Czy wieczne nagabywanie, nierozumienie Twoich potrzeb dają Ci radość? Jesteś gotowa iść do łóżka z chłopakiem chociaż wiesz, że nie jesteś na to gotowa? Jak będziesz się czuła po takim seksie?

Seks to ważna, ale i delikatna część życia, którą łatwo sobie obrzydzić. Wystarczy jednak odpowiednia osoba oraz cierpliwość, aby stał się on formą okazywania miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button