Seks

Jestem dziewicą i boję się seksu

Jestem dziewicą i boję się seksu

Czy to normalne?

Strach przed nieznanym to naturalna reakcja na zmiany w życiu. Najważniejsze jednak, aby przed tymi zmianami nie uciekać, ale odważnie stawiać im czoła. Co jednak zrobić, gdy strach okazuje się silniejszy od chęci spróbowania czegoś nowego? Czy seks jest jedną z tych rzeczy, których należy się bać?

Na wszystko przyjdzie czas

Powyższe stwierdzenie jest bardzo trafne w stosunku do seksu. Ta delikatna sfera ludzkiego życia potrzebuje czasu na to, aby się obudzić. Nie ma sensu przyspieszać tego procesu. Twój organizm i psychika doskonale będą wiedziały, kiedy dać Ci znać o tym, że możesz już rozpocząć współżycie.

Najważniejszym sygnałem świadczącym o niedojrzałości do seksu jest właśnie paraliżujący lęk. Niby chcesz spróbować, ale cały czas „coś” hamuje Cię przed tym ważnym krokiem.

Masz fajnego chłopaka, którego kochasz i pragniesz, on czeka cierpliwie i nie naciska. Mimo to nie jesteś w stanie się przemóc. W takiej sytuacji pozostaje dalej czekać i stopniowo oswajać się z ciałem swoim i swojego ukochanego. W pewnym momencie, dzięki metodzie małych kroczków, przekroczycie tę ważną granicę intymności i bliskości. Radość ze wspólnie przebytej drogi do celu będzie z pewnością wielka, a Tobie samej pokaże, że seks wcale nie jest traumą.

Para

Nie zmuszaj się

Najważniejsze to nie zmuszać się do niczego. Jeśli nie chcesz, żeby chłopak dotykał Cię w określone miejsca, powiedz o tym wprost. Kiedy zauważysz, że on szanuje Twoje granice, będziesz miała coraz większą odwagę do ich stawiania. W pewnym momencie pojawi się pożądanie i chęć bliskości z chłopakiem. Sama będziesz chciała, aby Cię dotykał. U wielu dziewic pożądanie ma silny związek z charakterem partnera. Jeżeli chłopak okaże zrozumienie, cierpliwość i przy tym chęć dalszych prób, dziewczyna szybciej się otworzy. Pamiętaj, że kobiety uczą się przyjemności, dlatego partner jest w tej kwestii bardzo ważny.

Antykoncepcja

Strach przed seksem może wynikać nie tylko z postawy partnera, ale również z lęku przed niechcianą ciążą. W tej sytuacji wystarczy zadbać o odpowiednią antykoncepcję. W przypadku osób młodych i niedoświadczonych najlepiej sprawdzą się prezerwatywy. Z czasem można pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, np. tabletkach antykoncepcyjnych. Poza dobrze dobraną antykoncepcją warto się także „wyluzować” i cieszyć ze wspólnych chwil pełnych bliskości i intymności.

Dziewczyna

Strach przed seksem a toksyczny związek

Jak już wspomnieliśmy, strach przed seksem wynika często z postawy partnera. Powyżej mówiliśmy jednak o partnerze idealnym: wyrozumiałym, cierpliwym, kochającym. W przypadku partnerów patologicznie zazdrosnych, agresywnych, itd. seks to rodzaj wykorzystywania. Jeśli jesteś w związku z chłopakiem toksycznym, zaborczym lub agresywnym, Wasz seks nie będzie miał w sobie zbyt wiele bliskości i intymności.

W takiej relacji strach przed seksem, a nawet niechęć do niego jest zrozumiała, aczkolwiek niezdrowa. W związku seks nie powinien budzić negatywnych emocji. Jeśli jesteś dziewicą i boisz się seksu, a mimo to Twój partner Cię namawia, szantażuje i obraża się, zastanów się nad swoim związkiem. Czy wieczne nagabywanie, nierozumienie Twoich potrzeb dają Ci radość? Jesteś gotowa iść do łóżka z chłopakiem chociaż wiesz, że nie jesteś na to gotowa? Jak będziesz się czuła po takim seksie?

Seks to ważna, ale i delikatna część życia, którą łatwo sobie obrzydzić. Wystarczy jednak odpowiednia osoba oraz cierpliwość, aby stał się on formą okazywania miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button