Seks

Dla kogo prezerwatywa?

Dla kogo prezerwatywa?

Dziewczyny częściej kupują prezerwatywy niż chłopcy

Statystyki mówią, że w Polsce chłopcy po raz pierwszy kochają się w wieku 18,1 lat a dziewczyny w wieku 18.7 lat. Przed 15 rokiem życia inicjację seksualną przeżyło 3% dziewcząt i 10% chłopców. Pośród 15- i 16-latków inicjację seksualną ma za sobą 19% osób. W grupie 17-19-latków inicjację seksualną przeżyło 51% badanych.
Czy chłopcy myślą o zabezpieczeniu? Czy też wolą, aby zrobiły to za nich ich partnerki?

Tylko 40 % Polaków używa prezerwatywy

Prezerwatywa chroni nie tylko przed zajściem w ciążę, ale również przed AIDS. Nasze społeczeństwo zmieniło obyczaje seksualne, jednak nie świadomość. 13% dziewcząt przyznało się, że życie erotyczne rozpoczęło w wieku piętnastu lat. Statystyki nie podają, jak często młodzi ludzie zmieniają partnerów. Młodzież jest uświadamiana seksualnie przez swoich kolegów (27%), broszury i książki (19% ), przez rodziców (3%), a jedynie 2% udaje się do poradni lub lekarza. Często młode dziewczyny jako zabezpieczenie stosują jedynie pigułki antykoncepcyjne, które chronią przed ciążą, ale nie przed wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Gdzie po prezerwatywy?

Para, chłopak, dziewczyna
Dziewczyny chętniej kupują prezerwatywy niż chłopcy.

Statystyki mówią, że najczęściej prezerwatywy są kupowane przez dziewczyny.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo, należy kupować je w sprawdzonych miejscach i wybierać dobre marki. Wydaje się, że najbezpieczniejsze jest kupowanie prezerwatyw w aptece, jednak w tym miejscu nie zawsze możemy liczyć na fachową obsługę.

Musimy też być przygotowani na reakcję kolejkowiczów, bo wciąż zakup prezerwatywy wywołuje sporo sensacji i komentarzy.

Wygodnie i niekrępująco kupuje się prezerwatywy w supermarketach i na stacjach benzynowych, jednak tam nikt nie pomoże nam w doborze tego produktu.

Pewnie jeszcze wiele lat będziemy musieli poczekać, aby móc kupić prezerwatywę w automacie.

Prezerwatywa – ciekawostki

• Prezerwatywy są jednym z najstarszych znanych sposobów antykoncepcyjnych. Dawniej wytwarzane były z jelit zwierzęcych, dzisiaj produkuje się je z lateksu (rzadziej z silikonu).
• Prezerwatywa stała się popularną ochroną przed niechcianą ciążą w XVIII wieku.
• Pierwsza prezerwatywa lateksowa została wyprodukowana w 1912 roku przez polskiego chemika Juliusa Fromma.

13 Komentarzy

 1. Jak wiadomo prezerwatywa jest jednym z starszych rozwiazan zatrzymywania nasienia, lecz tez jest bariera dla AIDS, tak tylko ze wirus AIDS jest 3 razy mniejszy od mikropor ktore znajduja sie w prezerwatywach. A jesli chodzi o zabezpieczenie przed ciaza sa lepsze sposoby, panowie pewien hindus przez 15 lat potrafil wstrzymac podczas stosunku, nie powiem ja nie potrafie ale trening czyni mistrza 🙂

 2. Obserwuję ten dziwny swiat jakiś czas i powiem, ze edukację seksualną powinno się rozpoczynać w podstawówkach. Tak, potem uniknęlibyśmy widoku piętnastolatki w ciąży. Poza tym nie zawsze trzeba iść na całość… pieszczoty (w każdym aspekcie) też są przyjemne i od tego się nie zachodzi w ciążę, nie czeka z utęsknieniem na okres… Ale jak dla kogoś życie seksualne to jedynie stosunek, to może tego nie wiedzieć.

 3. Uważam że duzo młodych dziewczyn(za młodych) decyduje sie na seks i znam wiele które cieszą się że sypiają z każdym przystojniakiem, to prawda że to jest niemoralne i niebezpiecze.Ale gdy dwoje ludzi kocha sie a ze ślubem czekają do końca studiów czyli okołodo 24 roku życia to nie widze nic złego w kochaniu się ze sobą.Ale co innego kochać się z jedną osobą z miłości a co innego puszczać z byle kim dla zabawy. TRZEBA BYC W ZGODZIE Z SAMYM SOBA I WLASNYM SUMIENIEM. kocham mojego mezczyzne i kocham sie z nim i WIEM ze bedzie to ten jedyny!

 4. ja mam zamiar pozostac dziewica do slubu, chociaz nie przecze, niekiedy, a ostatnio dosyć czesto zdazy mi sie masturbowac, ale czy to jest cos zlego?

 5. Jestem dziewicą, a raczej byłam nią do wczorajszej nocy. Miesiączkuję od 13 roku życia dośc regularnie, ale od sierpnia to się zmieniło. Jak zawsze miałam okres od 3 do 8 ale tego samego miesiąca miałam jeszcze od 18 do 30, a w sierpniu od 20 do 24.I dlatego mam pytanko czy jest możliwośc że zaszłam w ciążę, choc używaliśmy prezerwatywę to wiem że to nie jest 100% pewność …

  1. Wiesz co Justa, wydaje mi się że nie masz co się martwić! ja z moim chłopakiem używam prezerwatyw od 2 lat i kochamy się w różnych dniach cyklu, a mimo to nie jestem w ciąży! Więc jeśli prezerwatywa nie pękła i nie spadła to nie masz się co martwić! pozdrawiam!

  2. Justa, jeśli masz jakiekolwiek obawy, powinnaś czym prędzej kupić w aptece test ciążowy i zgodnie z jego instrukcją go przeprowadzić. Następnie niezależnie od wyniku udać się z wizytą do ginekologa. Ciąża planowana, czy też nie, jest bardzo poważną kwestią i nie można bagatelizować niczego. Tu chodzi o Twoją (Waszą) przyszłość.

  3. Justa! Jeśli nadal miesiączkujesz, to nie zaszłaś w ciąże! przy stosowaniu poprawnym prezerwatywy to wręcz niemożliwe. Nie wiem czy to prawda, ale czytałam gdzieś, że gumki z wypuskami do zewnątrz, tak by sprawiały kobiecie większą przyjemność, są bardziej odporne na pęknięcie i zsunięcie! to może być prawda. Nie zaszkodzi nigdy spróbować zwłaszcza, żę to przyjemniejsze gumki sa! pozdrawiam!

 6. Ja kochałam się ze swoim chłopakiem i tylko on miał prezerwatywe, nieźle się później stresowałam, że mogłam zajść w ciążę nawet jeśli wszystko było w porządku:D. Ale nie no sama prezerwatywa dobrze zakładana i używana daje dużżżżżżżżo bezpieczeństwa.Moje koleżanki kochają się ze swoimi chłopakami i tylko oni się zabezpieczają i do dzis nic im się nie dzieje/ciąża/.Trzeba tylko być ostrożnym:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button