Seks

Czym jest dla ciebie seksualizm?

Czym jest dla ciebie seksualizm? Jaki masz stosunek do swojej intymności?

Wiele osób uważa, że słowo seksualizm oznacza stosunek seksualny. Jednak ma ono kilka znaczeń. Są to odczucia związane z przemianami ciała, ogólny stosunek do seksu, odczucia homoseksualne, fantazje miłosne i romantyczne, przytulanie, całowanie, pieszczoty oraz różne formy bliskości.

Wstydzisz się nagości

Dla wielu osób seksualizm jest sprawą bardzo intymną i często szczególnie delikatną. Wstyd zaczyna się pojawiać w okresie dojrzewania, gdy ciało zaczyna się zmieniać. Młodzi ludzie ukrywają swoją nagość przed rodziną oraz przed sobą samym. Nie potrafią rozmawiać z bliskimi o przemianach, jakie zachodzą w ich ciele oraz psychice. Często bywa tak, że zamykają się na tą sferę na wiele lat i mają trudności w nawiązaniu kontaktów intymnych.

Seksualizm
Nie miej poczucia winy, gdy zbliżysz się do swojego chłopaka.

Wstyd jest zjawiskiem normalnym

Wiele nastolatek nie potrafi rozmawiać o uczuciach. Nie umie mówić o miłości, marzeniach, ani też o kontaktach fizycznych z chłopakami. Krępuje je przebywanie w towarzystwie chłopaka. To wszystko jest normalne. Każda dziewczyna kiedyś przeżywa to po raz pierwszy. Jest to dla niej nowe, nikt jej nie nauczył miłości, a że dotyczy to sfer bardzo intymnych, stąd pojawia się ogromne skrępowanie. Jednak ono z czasem przemija po oswojeniu się z myślami, odczuciami i nawiązaniu bliższego kontaktu z chłopakiem.

Poczucie winy

Niektóre osoby uważają, że kontakty intymne są czymś złym. Powodem takiego myślenia jest zazwyczaj wychowanie czy też religia. Zdarza się, że dziewczyna pocałuje na pożegnanie swojego chłopaka i ma poczucie winy, że zrobiła coś złego. Wówczas zaczyna się obwiniać, odsuwa się od chłopaka, on nie wie, czemu tak się dzieje i zazwyczaj taki związek się kończy. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest znalezienie przyczyny takiego zachowania i rozmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button