Seks

Czy z seksem należy czekać do ślubu?

Religijny chłopak nie chce uprawiać seksu

Czy z seksem mam czekać do ślubu?

Nieprawdą jest, że współcześnie wszyscy wokół uprawiają seks. Istnieje jeszcze całkiem spora grupa osób chcących poczekać z rozpoczęciem współżycia do ślubu. Nikt nie ma prawa wyśmiewać takiego poglądu, jednak znalezienie drugiej połowy, która ma podobne wartości bywa bardzo trudna. Jeżeli trafiłaś na chłopaka wstrzemięźliwego i bogobojnego, wiedz jedno: będzie między Wami wiele różnic. Czy uda się je pogodzić? Spróbujmy się przekonać.

Grzeszny seks?

Kwestia wiary i przekonań to jedna z najważniejszych rzeczy, jaka powinna łączyć a nie dzielić. Jeżeli w tej sferze są zbyt duże rozbieżności, dochodzi do częstych kłótni, niezrozumienia i nierzadko rozstania.

Na początku wzajemnego poznawania cechy zupełnie odmienne u drugiej połowy są bardzo fascynujące. Nie bez powodu mawia się, że przeciwieństwa się przyciągają. Przeciwieństw nie powinno jednak być pod względem najważniejszych elementów tworzących związek. Partnerzy muszą się rozumieć w takich kwestiach jak podejście do pracy, podziału obowiązków i wyznawanych przekonań.

Czy z seksem trzeba czekać do nocy poślubnej?
Czy z seksem trzeba czekać do nocy poślubnej?

Kiedy dziewczyna niewierząca lub wyznająca przekonania inne niż katolicyzm spotyka ortodoksyjnego katolika, tworzy się często mieszanka wybuchowa. Taka wyluzowana niewiasta może myśleć: „Ojej, on jest taki wrażliwy i oddany Bogu. Potrafi wytrzymać bez seksu. Jest wspaniały”. Ta wspaniałość trwa do pierwszej frustracji, kiedy między nimi dochodzi do głębszych pocałunków i pieszczot. Chłopak broni się przed nimi, widzi w tym grzech i odejście od Boga. Boi się, że za kolejnym razem może się nie opanować, więc unika spotkań sam na sam ze swoją dziewczyną. Jak czuje się wtedy dziewczyna, dla której bliskość fizyczna jest bardzo ważna, wręcz niezbędna w związku? Co ma wtedy zrobić? Jak się zachować?

Prawda jest taka, że zarówno religijny chłopak, jak i świadoma swoich potrzeb seksualnych dziewczyna mają prawo czuć to, co czują. Niestety swoimi potrzebami w jakiś sposób krzywdzą drugą połówkę, bo dzielące ich różnice są wręcz nie do pogodzenia. Owszem, chłopak mógłby „pójść na całość”. Bardzo możliwe jednak, że po upojnej nocy przyjdą ogromne wyrzuty sumienia, on poczuje się jak grzesznik, który obraził Boga. Dziewczyna może natomiast czuć się jak kusicielka, która sprowadziła „czystego” chłopaka na złą drogę. Nie ma tu więc miejsca na radość z bliskości cielesnej.

Niedopasowanie?
Niedopasowanie, frustracja?

Religijność to nie tylko brak seksu

Dziewczyna będąca w związku z religijnym chłopakiem musi zdawać sobie sprawę z faktu, że między nimi pojawiać się będzie wiele innych różnic. Problemy mogą pojawić się przy wyborze antykoncepcji: według Kościoła Katolickiego dopuszczalne są jedynie metody naturalne, a w przypadku chrztu rodzice deklarują wychowywanie go w wierze katolickiej. Zapewne to odległa przyszłość, ale warto o niej pomyśleć, jeżeli w Twojej głowie pojawiają się myśli „nie mogę bez niego żyć”, „chcę z nim spędzić resztę życia”.

W takim związku strona niewierząca często jest traktowana jako ktoś, kto może się do wszystkiego dostosować. Odejście od KK nie jest jednak równoznaczne z tym, że taka osoba nie ma żadnych przekonań. Bogobojny chłopak powinien wiedzieć, że różnice, które między Wami występują mogą drażnić również Ciebie. W takiej relacji partner może dawać Ci niestety do zrozumienia, że najważniejsza jest jego wiara, a nie związek i uczucie między Wami.

Wiążąc się z osobą z innego kręgu religijnego dużo ryzykujemy. Najważniejsze jest zrozumienie pozycji drugiej strony, ale również dążenie do własnego szczęścia. Warto wybrać, co jest ważniejsze i iść za swoim wewnętrznym głosem, który nigdy się nie myli.

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button