Seks

Czy jestem w ciąży?

Czy zaszłam w ciążę?

Test ciążowy możesz wykonać sama w domu

Większość dziewczyn uważa, że pierwszym objawem ciąży jest brak menstruacji w określonym terminie. Jeśli towarzyszą temu bóle piersi, nudności i oczywiście wcześniej doszło do stosunku, może tak faktycznie się zdarzyć. Jednak takie objawy mogą mieć zupełnie inną przyczynę.

Jak sprawdzić, czy jesteś w ciąży?

Jeżeli masz wątpliwości, należy zrobić tak zwane próby ciążowe (test ciążowy, można go kupić w aptece). Próbę wykonuje się na podstawie moczu pobranego zaraz po przebudzeniu. Jeżeli menstruacja nie pojawia się po upływie 15 dni (niektóre testy wykrywają już po 11 dniach) od oczekiwanego terminu, możesz wykonać test, który da ci wiarygodną odpowiedź, jeżeli zastosujesz się ściśle do instrukcji.

Jeśli masz wątpliwości

Jeśli test, który zrobiłaś, nie wykazał ciąży, a wszystkie objawy wskazują, że jest inaczej, powinnaś udać się do ginekologa i pod jego kontrolą ponowić test. Oczywiście, jeśli test pokaże wynik pozytywny (jesteś w ciąży), do ginekologa powinnaś udać się również niezwłocznie.

10 Komentarzy

    1. DZIEWCZYNO!!! Też pytanie !! NAwet najmniejsza ilość spermy może doprowadzić do zapłodnienia!! Chyba,że … trafi się dzień bezpłodny- ale wierzyć w to!! No… TRZYMAM KCIUKI za Ciebie AGA !!!

  1. Wy mówcie co chcecie, ale pomyślcie sobie co ja czułam jak wyszłamz basenu i wziełam swoje „rybaczki” i była na nich sperma

  2. Ale słuchajcie dzieczyny. Każdy mówi,ze jako objaw ciąży można uznać bóle piersi. Ale przeciez u większości dzieczyn przed każdą miesiączką pojawiają sie takie bóle. To w takim razie czy są jakieś inne objawy,które można uznać za podejżane? I jeszcze mam pytanie: czy opóżnienie okresu może być spowodowane tym,że chłopak na przykład wkładał dziewczynie palece w miejsca intymne? No,dobrze,możemy sobie zrobić test ciązowy. Ale czy naparwde nie ma juz innego sposobu,aby jakoś zauważyc u siebie,ze coś jest nie tak?Byłabym wdzięczna za jakąs wyczerpującą i wiarygodną odpowiedź.

    1. Kasiu, nie ma jednej skutecznej metody, która pozwoliłaby dać 100% odpowiedź, czy jesteś w ciąży czy też nie. Nawet testy nie dają takiej pewności. Jeśli pojawiają się wątpliwości, koniecznie należny przeprowadzić test ciążowy i w razie wątpliwości udać się do ginekologa.

  3. mam 19 lat a moja córeczka 2 i pół roczku, urodziłam ją 2 miesiące po moich 17 urodzinach! jest ona czymś najpiękniejszym co mogło spotkać mnie i mojego chłopaka czyli tatusia mojej córci! Bardzo się kochamy i staramy się być dobrymi rodzicami dla naszej Marysi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button