Mój chłopak

Związek ze starszym chłopakiem – czy warto zaryzykować?

Związek ze starszym chłopakiem

Czy warto zaryzykować?

Podobno miłość nie pyta o wiek, mawia się też, że miłość jest ślepa, ale również dodaje skrzydeł. Czy oznacza to, że związek ze starszym partnerem to dozgonna miłość bez względu na przeszkody? Na pytanie to trudno odpowiedzieć, bo każdy związek jest inny. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek w każdej sytuacji, zwłaszcza wtedy, gdy zaczyna nas podrywać starszy, doświadczony chłopak.

Podejrzana sprawa

Zainteresowanie ze strony starszego chłopaka to z pewnością powód do radości. Miło czuć się adorowaną i słuchać komplementów. Jeżeli znacie się krótko, pamiętaj, że nie możesz zaufać mu w pełni. Czy on jednak chce poznać Twoje wnętrze czy może pragnie Cię tylko „zaliczyć”?

Jak się tego dowiedzieć?

Jeżeli często próbuje Cię dotykać, od początku proponuje Ci spotkanie u siebie w domu sam na sam pod pretekstem oglądania filmu czy zjedzenia kolacji, miej się na baczności. Dorosły mężczyzna wie, co powiedzieć dziewczynie, aby ją uwieść, a młoda dziewczyna jest najłatwiejszą ofiarą, ponieważ bywa często naiwna i łatwowierna. Ważne również, aby Twoi rodzice wiedzieli, że w Twoim życiu pojawił się ktoś taki. Jeśli Twoja sympatia stwierdzi, że nie muszą o nim wiedzieć, albo wręcz prosi Cię, żebyś o nim nie mówiła rodzicom, może to oznaczać, że chodzi mu tylko o zaciągnięcie Cię do łóżka. Zastanów się, czy jesteś na to gotowa, aby po wszystkim nie żałować.

Czego on ode mnie chce?

ParaNigdy nie brałaś pod uwagę, że możesz zainteresować starszego chłopaka? A może w głębi duszy marzyłaś o tym i Twoje marzenie ziściło się? Zanim oszalejesz ze szczęścia (albo niedowierzania), postaraj się dowiedzieć, kim jest ów chłopak, czym się interesuje, czy uczy się lub pracuje. Jakich ma znajomych i, co najważniejsze, czego od Ciebie chce.

Jak się tego wszystkiego dowiedzieć?

Jeśli spotykacie się od kilku miesięcy, a Ty chciałabyś go poznać z rodzicami, jak Twoja sympatia reaguje na tę propozycję? Cieszy się i już kupuje kwiaty dla przyszłej teściowej czy próbuje znaleźć wymówkę, aby ich nie poznać?

Jeśli za żadne skarby nie możesz go przekonać do wspólnego obiadu czy rozmowy z Twoimi rodzicami mimo że tworzycie już kilkumiesięczny związek, może to oznaczać kilka rzeczy:

  • jest chorobliwie nieśmiały
  • nie ma czasu, bo przez 24 godziny na dobę ma coś do roboty
  • nie traktuje Cię poważnie (chodzi mu tylko o seks, ma coś na sumieniu, jest niedojrzały itd.)

Jeżeli dwie pierwsze możliwości możesz skreślić, zastanów się, czy możesz do końca zaufać swojemu lubemu. Znając jego znajomych oraz obserwując jego zachowania wywnioskujesz, czego on od Ciebie chce. Być może związek ze starszym niesie ze sobą większe ryzyko niepowodzenia niż związanie się z rówieśnikiem.

Jeżeli jednak Twój ukochany jest dobry, szanuje Cię, chce poznać Twoich rodziców i znajomych i – co najważniejsze – nie namawia Cię do seksu, warto zaryzykować. Kto wie, może to miłość na całe życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button