Mój chłopak

Zrozum swojego chłopaka

Zrozum swojego chłopaka

Naucz się z nim rozmawiać

Masz chłopaka i od jakiegoś czasu masz problemy z dogadaniem się z nim. Odnosisz wrażenie, jakby on używał zupełnie innego języka. Kompletnie nie rozumiecie się i boisz się, że to koniec. Dlaczego tak się dzieje?

Jak rozmawiają dziewczyny?

Podczas rozmowy angażują się emocjonalnie, usiłują nawiązać kontakt z rozmówcą, zadają pytania, usiłują pomóc, opowiadają o własnych podobnych przeżyciach. Skupiają się na rozmówcy, patrzą prosto w oczy. Są wyraźnie zainteresowane rozmową i osobą, z którą ją prowadzą.

Rozmowa
Cudem jest, że dziewczyna i chłopak w ogóle się dogadują 🙂

Jak rozmawiają chłopcy?

Panowie w rozmowie mniej słuchają, więcej mówią. Usiłują pokazać, kto jest mądrzejszy, ważniejszy, czyli krótko mówiąc ustanawiają hierarchię. Przeskakują z tematu na temat, nie angażują się zbyt emocjonalnie, nie zadają pytań, uwielbiają się przechwalać, nie zwierzają się – byłoby to oznaką słabości. Mało czasu poświęcają rozmówcy, rozglądają się wokół, sprawiają wrażenie, jakby nie byli zainteresowani rozmową.

Jak znaleźć wspólny temat?

Żadna z płci nie jest, ani lepsza, ani gorsza, są zwyczajnie różne. Cudem jest, że dziewczyna i chłopak jakoś w ogóle się dogadują.

Trzeba zacząć od zrozumienia drugiej strony. Dowiedz się, jakie są jego oczekiwania. Jeżeli przekazujesz mu jakąś informację, która wywołuje w nim oburzenie, spytaj go, jak cię zrozumiał. Wyjaśnij mu, co chciałaś powiedzieć. Formułuj wypowiedzi bardzo precyzyjnie i zacznij myśleć jego kategoriami. Przy odrobinie chęci z obydwu stron możesz ze swoim chłopakiem rozumieć się lepiej niż z najlepszą przyjaciółką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button