Mój chłopak

Zakochałam się w nauczycielu

Miłość do nauczyciela

Zauroczenie nauczycielem – czy to złe?

Choć mało mówi się na ten temat, wiele dziewczyn ma problem opisany w tytule. Do szkoły przychodzi nowy, przystojny i bardzo mądry nauczyciel. Od razu zdobywa zaufanie uczniów i serca uczennic. Trudno skupić się na jego lekcjach, jest inteligentny, dojrzały i zabawny…

Marzysz o kimś takim jak on, ale boisz się porozmawiać o tym z koleżankami, albo jesteś przekonana, że to złe? Nie jest tak – wiele dziewczyn przeżyło kiedyś mocne zauroczenie nauczycielem. My podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z tym stanem.

Wielka miłość. Czy na pewno?

Musisz zrozumieć, że to, co czujesz nie jest złe. Jest to naturalny etap w życiu, który dotyczy większości dziewcząt. Fascynacja starszym, przystojnym mężczyzną, który okazje nam zainteresowanie potrafi pobudzić wyobraźnię. Wracając do domu myślisz o tym jaki jest, wyobrażasz sobie siebie jako jego dziewczynę i czasem Ci się śni. Nie jest to zbrodnia a znak, że wchodzisz w nowy etap życia.

Dojrzewasz i zaczynasz fascynować się starszymi mężczyznami, wydają Ci się ciekawsi, mądrzejsi od Twoich rówieśników. Oznacza to, że Twój umysł zaczyna działać inaczej, hormony buzują i trudno nie myśleć o wspaniałym nauczycielu. Masz prawo czuć to, co czujesz. Masz prawo porozmawiać o tym z przyjaciółką, a nawet mamą, jeśli masz do niej zaufanie. Nie powinnaś jednak krytykować siebie. Z reguły fascynacje takie mijają samoistnie, po kilku tygodniach, może miesiącach.

Bardzo ważne jest, abyś nie próbowała podrywać nauczyciela. Poza znaczną różnicą wieku istnieje jeszcze kwestia prawna – za intymne kontakty z nieletnią uczennicą nauczyciel może zostać zwolniony z pracy dyscyplinarnie. Próbując nawiązać romantyczną relację z nauczycielem ryzykujesz swoim dobrym imieniem, ale również przyszłą karierą nauczyciela. Zanim więc postanowisz podzielić się z nim swoim uczuciem, zastanów się czy przyniesie Wam to więcej korzyści czy szkód.

Nauczyciel

Obustronne zainteresowanie

Czasem zdarza się jednak, że niewinna jednostronna fascynacja jest uczuciem obustronnym. Po czym poznać, że nauczyciel nie traktuje Cię jak zwykłej uczennicy? Być może często czujesz na sobie jego wzrok, każe Ci zostawać po lekcjach na zajęcia dodatkowe, albo chce rozmawiać z Tobą sam na sam. Nie zawsze może to świadczyć o podrywaniu – być może nauczyciel bardzo Cię polubił i zobaczył w Tobie jakiś talent, który chce pomóc Ci rozwijać.

Jeśli jednak w takich sytuacjach prawi Ci „przy okazji” komplementy na temat Twojego wyglądu, próbuje Cię dotykać lub chce się z Tobą umówić poza szkołą, są to sygnały świadczące o tym, że chce Cię poznać prywatnie i nie chodzi tu o przyjaźń. Choć pewnie bardzo kusi Cię, aby zaryzykować, powstrzymaj się.

Nie pozwalaj na dotyk i komplementy, nie przychodź na jego kółka zainteresowań, zwłaszcza wtedy, gdy mają być prowadzone indywidualnie. Jeżeli jest między Wami coś więcej niż fascynacja wyglądem, warto abyście poczekali do końca szkoły. Prawdziwe uczucie jest cierpliwe. Romans uczennicy i nauczyciela rzadko jednak kończy się ślubem i dziećmi. Przemyśl to, zanim popełnisz błąd, którego będziesz żałować przez długi czas.

Jeden komentarz

  1. Ja też się zakochałam w nauczycielu, ale później poznałam chłopaka w swoim wieku i zapomniałam o nauczycielu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button