Mój chłopak

Pocałunek na pierwszej randce…

Czy pocałunek na pierwszej randce jest właściwy?

Zastanawiasz się, czy na pierwszej randce należy się pocałować? Wiele osób traktuje to jako rzecz zupełnie normalną, inne osoby uważają to za coś złego, a pozostali nie mają na ten temat żadnego zdania. Na tak różne odpowiedzi mają wpływ wychowanie, wyznawana religia, opinia znajomych oraz własne doświadczenia emocjonalne. Pomimo tak wielu odmiennych czynników jest kilka reguł, którymi możesz się kierować, zanim pocałujesz się ten pierwszy raz.

Zanim pocałujesz się ten pierwszy raz….

Zastanów się przed randką, co naprawdę czujesz do tego chłopaka. Czy naprawdę masz ochotę na pocałunek? Czy nie jesteś za młoda? Czy oczekujesz bliskości tej drugiej osoby? Czy jest on godny twojego zaufania (czy przypadkiem następnego dnia cała szkoła nie będzie opowiadać, co robiliście na randce)? Czy może chcesz jedynie zaspokoić swoją ciekawość?

Powinnaś zrezygnować z pocałunku, jeżeli w ten sposób chcesz udowodnić sobie i swojemu chłopakowi, że jesteś już dorosła, albo decydujesz się tylko dlatego, aby go nie stracić. Podczas randki nie powinno dochodzić do sytuacji, gdy chłopak zmusza cię do pocałunku, ty jemu ulegasz, a później masz wyrzuty sumienia i źle się z tym czujesz. W takich okolicznościach możesz mu zwyczajnie powiedzieć, że nie jesteś gotowa. Nie powinnaś myśleć, że w ten sposób go stracisz, bo wasz związek na pewno nie będzie zależał od tego, czy pocałujecie się na pierwszej randce, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button