Mój chłopak

Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi

Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi – co robić?

Dlaczego nie ufam?

Jednym z najważniejszych elementów tworzących zdrowy związek jest zaufanie. Skoro więc kochasz swojego chłopaka, dlaczego nie potrafisz obdarzyć go zaufaniem? Czy był kiedykolwiek wobec Ciebie nielojalny? A jeśli nie masz mu nic do zarzucenia, skąd bierze się brak zaufania?

Brak zaufania a przeszłość

Nie ufając uczciwemu partnerowi, krzywdzisz go. Twoje poczucie zagrożenia powoduje, że boisz się jego spotkań z innymi ludźmi. Wyobrażasz sobie, jak uśmiecha się do innej dziewczyny, albo co gorsza rozmawia z nią. Zdarza Ci się sprawdzać mu SMS-y i rozmowy na portalach społecznościowych? Takie zachowanie zatruwa życie zarówno Tobie, jak i jemu. Skąd jednak taki strach przed zdradą i spiskowaniem?

Para

Twoja rodzina a zaufanie

Zastanawiałaś się kiedyś, jak Twoje dzieciństwo i życie rodzinne wpłynęło na postrzeganie mężczyzn? Odpowiedz sobie na kilka pytań: Czy Twój tata zdradzał Twoją mamę? Czy mogłaś ufać rodzicom i dzielić się z nimi swoimi problemami? Czy kiedyś zostałaś zdradzona przez jednego z rodziców, rodzeństwo, przyjaciółkę? Zastanów się teraz jaki w przeszłości był Twój chłopak. Czy zanim Ciebie poznał, spotykał się wieloma dziewczynami? Lubił je podrywać, tworzył przelotne związki oparte na seksie? A może wiesz, że kiedyś zdradził inną dziewczynę?

Najczęstszą przyczyną problemów z zaufaniem są relacje z rodzicami i innymi chłopakami oraz przeszłość aktualnego partnera.

Zastanów się nad swoimi problemami, postaraj się znaleźć przyczyny swojego lęku. Może to strach przed porzuceniem? A może uważasz, że nie zasługujesz na takiego faceta, że jesteś nie dość dobra?

Niewykluczone, że za Twoim brakiem zaufania stoi niska samoocena i wiele kompleksów, z którymi mogłabyś sobie poradzić samodzielnie lub z pomocą dobrego psychologa. Z pewnością ulży Ci szczera, spokojna rozmowa z chłopakiem.

Para

Jak wyleczyć brak zaufania?

Problemy z zaufaniem można skutecznie zwalczyć. Jednym z najlepszych sposobów jest praca nad własną samooceną. Pomóc Ci w tym mogą rozmowy z psychologiem, być może również z rodzicami. Nie możemy jednak obiecać, że Twój chłopak wytrzyma długotrwały brak zaufania z Twojej strony. Mimo to wiedz, że możesz się zmienić i wyleczyć z braku zaufania. Dzięki temu zdobędziesz prawdziwych przyjaciół, a Twój związek zmieni się na lepsze. Poczujesz, jak wielki ciężar spada z Ciebie i wreszcie możesz odetchnąć pełną piersią. W Twojej głowie zawita spokój i będziesz w stanie tworzyć zdrowe relacje z ludźmi.

Jeśli jednak masz uzasadnione obawy co do uczciwości swojego chłopaka (SMS-y z podtekstem, flirty, potajemne spotkania z „koleżankami”), nie daj sobie wmówić, że masz problem ze sobą. Jeśli Twój chłopak miesza fakty, zmienia zeznania, kłamie w drobnych sprawach lub kasuje wybrane wiadomości z telefonu lub FB, bardzo prawdopodobne, że nie jest wobec Ciebie uczciwy. W takich sytuacjach z pewnością nie jesteś wiedźmą szukającą problemu, ale osobą widzącą, że ktoś próbuje ją oszukać.

Rozlicz PIT za 2020 rok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button