Mój chłopak

Mój chłopak porównuje mnie do innych dziewczyn

Mój chłopak porównuje mnie do innych dziewczyn

Czy to normalne?

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził” – głosi mądre powiedzenie. Oznacza ono między innymi, że nawet najpiękniejszy człowiek nie będzie ideałem dla wszystkich pozostałych. Należy więc tak wybrać partnera, aby odpowiadał nam pod względem nie tylko charakteru, ale też wyglądu. Nie można więc zmuszać siebie i drugiej połowy do drastycznych zmian. Nie wolno traktować nikogo przedmiotowo i „tworzyć” go na swoją modłę. Jeżeli masz podobne problemy w związku, ten artykuł może być dla Ciebie.

Widziały gały, co brały

Powyższe powiedzenie również idealnie pasuje do tematu niniejszego artykułu. Możesz tak odpowiadać chłopakowi, który cały czas porównuje Cię do innych dziewczyn. Masz bowiem święte prawo bronić się w sytuacji, gdy po raz kolejny ukochany chłopak daje Ci do zrozumienia, że nie jesteś jego ideałem. To z pewnością nieprzyjemne uczucie, kiedy osoba, z którą jesteśmy blisko, nie docenia naszego wyglądu. On może nawet mówić, że Cię kocha i robi to z miłości, ale wiedz, że jego zachowanie nie ma z miłością nic wspólnego.

Rywalizacja

Ideał chłopaka a rzeczywistość

W swojej głowie stworzył ideał piękna, do którego próbuje podciągnąć każdą dziewczynę, która mu się nawinie. Mając do czynienia z takim chłopakiem, trzeba być asertywną i pewną siebie. Kiedy on mówi „Mogłabyś zafarbować włosy na rudy, bo Jolka z 3a ma taki piękny kolor”, Ty nie bądź mu dłużna i powiedz: „Skoro Ci się nie podobam, idź do Jolki”. Taka odpowiedź powinna dobitnie dać mu do zrozumienia, że nie zgadzasz się na porównywanie. Sygnalizujesz mu również, że nie masz zamiaru zmienić się dla jego widzimisię.

Jest szansa, czy nie?

Jeżeli podobna sytuacja zdarzyła się raz i po Twojej ostrej reakcji on dał sobie spokój – jest dla Was szansa. W sytuacji, kiedy on próbuje nadal na Ciebie wpłynąć i dyskretnie zmusić do zmiany wyglądu, Wasza relacja jest niezdrowa.

Nie można być szczęśliwym z osobą, która nie kocha nas w pełni. Z takich związków rodzi się tylko frustracja i niechęć do partnera. Trwanie przy człowieku, który próbuje nas zmieniać, to robienie sobie krzywdy na własne życzenie. W pewnym momencie w głowie powinien włączyć się głośny alarm z napisem: „On mnie krzywdzi”.

Rywalizacja

Bądź zawsze sobą

Człowiek szczęśliwy to taki, który żyje po swojemu (nie krzywdząc nikogo) i nie przejmuje się opinią innych. Jeśli więc chcesz być naprawdę szczęśliwa, nie pozwól na to, aby jakiś chłopak próbował Cię zmieniać. Gdy raz pokażesz, że możesz dla niego zmienić styl ubierania czy makijaż, on przestanie Cię szanować. Z czasem możesz zatracić własną tożsamość, nie będziesz wiedziała czego chcesz. On będzie Ci wmawiał, ze wie lepiej od Ciebie, czego potrzebujesz.

Zastanów się, czy dobrze czujesz się przy chłopaku, który Cię nie akceptuje? Możesz być w pełni sobą, zakładać ubrania jakie lubisz, upinać włosy po swojemu?

Te z pozoru banalne sprawy pokazują, jaki stosunek do Ciebie ma Twój chłopak. Jeżeli za każdym razem słyszysz, że w tej sukience wyglądasz niekobieco, albo jest ona za krótka, za długa, za szeroka, za zielona, a tak w ogóle, to Kaśka wyglądałaby w niej lepiej, to nie jest to związek dla Ciebie. Wykończysz się psychicznie przy człowieku, który ma wprogramowany obraz idealnej partnerki. Obraz przesłaniający mu prawdziwą osobę, którą powinien kochać nawet w piżamie w dinozaury i z wałkami na głowie 😉

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button