Mój chłopak

Miłość od pierwszego wejrzenia.

Poczuj miłość wszystkimi zmysłami

Zakochanie pojawia się nagle, wystarczy jedno spojrzenie, delikatny dotyk, czarujące spojrzenie i już po wszystkim.

Za taki stan ducha jest odpowiedzialne pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch oraz smak. Jeżeli każdy ze zmysłów jest „zakochany”, po prostu szalejemy ze szczęścia.

Wzrok

Zmysł wzroku jest niezwykle istotny w kontaktach z ludźmi; zanim kogoś usłyszysz lub podasz mu rękę, musisz go wpierw zobaczyć. W przypadku „miłości od pierwszego wejrzenia” decyzja zapada w mózgu, gdzie obraz zostaje przetworzony i utrwalony, w ciągu kilku milisekund. Zanim się zastanowisz, jesteś już zakochana po same uszy.

Słuch

Ucho jest bardzo wrażliwym narządem, wyłapującym dźwięki. Kiedy przebywasz z drugą osobą, wsłuchujesz się w brzmienie jej głosu i jeśli twoje ucho akceptuje ten dźwięk, zwyczajnie się w nim zakochujesz. Warto wiedzieć, że ludzie zakochani zmieniają barwę głosu i ton. Ich rozmowy są melodyjne, stanowią niezwykłą symfonię o niecodziennym brzmieniu i są swoistym ukojeniem dla ucha.

Dotyk

Zmysły miłości
Poczuj miłość wszystkimi zmysłami

Miłości wiernie towarzyszy dotyk. Skóra stanowi ogromną powierzchnię seksualną z ogromną ilością komórek czuciowych (na jednym centymetrze znajduje się ich trzy tysiące) i receptorów, za pomocą których bodźce dotykowe przekazywane są do mózgu.

Węch

Węch w zamierzchłych czasach był bardziej rozwinięty niż w dzisiejszym świecie. Jest on jednak nadal bardzo ważnym narządem, zwłaszcza w miłości. Dziewczyny mają bardziej rozwinięty zmysł węchu niż chłopcy. Ostatnio został przeprowadzony eksperyment: jedna grupa mężczyzn została spryskana zapachem podobnym do męskich hormonów, druga grupa mężczyzn nie. Wszyscy panowie uczestniczyli w zaaranżowanej randce; okazało się, że mężczyźni, którzy zostali spryskani zapachem, cieszyli się większym powodzeniem u kobiet niż ci, którzy nie zostali spryskani. I co tu dużo mówić – chcecie wierzyć, czy nie, zakochanie to w dużym stopniu sprawa węchu 🙂

Smak

Kwintesencją wszystkich zmysłów jest smak. Kiedy wracamy we wspomnieniach do ukochanej osoby, czujemy jej zapach, dotyk, głos, jednak najbardziej zapamiętujemy jej smak, czyli po prostu pocałunek. Zmysł węchu i smaku są ściśle powiązane ze sobą; wystarczy, że jedząc pyszną pizzę zaciśniesz nos palcami, a twoja ulubiona potrawa zmieni smak – podobnie by się stało z twoją miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button