Mój chłopak

Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Jak poradzić sobie po rozstaniu z chłopakiem?

7 wskazówek

Rozstania nigdy nie są przyjemne – im bardziej kogoś kochamy, tym trudniej nam odejść. Czasem jednak nie ma innego wyjścia. Co zrobić w tych najtrudniejszych dniach/tygodniach, aby poczuć się choć odrobinę lepiej? Postaramy się choć trochę Wam w tym pomóc. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które choć trochę złagodzą ten ból…

1. Pozwól sobie na płacz

Najgorsze są pierwsze dni, a nawet tygodnie po rozstaniu. W tym czasie nie ma sensu zgrywać bohaterki. Jeśli chce Ci się płakać – płacz, jeśli masz ochotę zniszczyć wszystkie wspólne zdjęcia – zniszcz. Dopóki nie krzywdzisz swoim zachowaniem drugiej osoby, możesz robić co Ci się żywnie podoba, byle tylko wyrzucić z siebie żal, wściekłość i ból.

2. Opowiedz o swoich uczuciach bliskiej osobie

Wygadanie się pomaga nabrać dystansu do sytuacji, daje też ulgę. Opowiedz przyjaciółce, siostrze lub mamie o wszystkim, co Cię boli, a być może ich rady lub zwykłe przytulenie ukoją skołatane nerwy i bolące serce.

Złamane serce

3. Bądź dla siebie dobra

W ciężkim dla siebie okresie nie warto rozpamiętywać, ani mieć do siebie pretensji o wypowiedziane lub przemilczane słowa. To i tak nic nie zmieni, a Ty będziesz się czuła tylko gorzej.

4. Relaksuj się

Aby poprawić jakość snu w tym trudnym okresie rób sobie aromatyczne kąpiele, słuchaj ulubionej muzyki, ćwicz, medytuj, albo twórz. Dzięki temu poprawi Ci się humor, mięśnie rozluźnią się, a umysł uspokoi. Rób to, co lubisz i odprężaj się przy tym. Zobaczysz, że po kilku takich „sesjach” Twój komfort życia poprawi się.

5. Wychodź z domu

Znajdź zajęcie, dzięki któremu będziesz musiała ruszyć się z domu. Sama szkoła to nie wszystko – spróbuj szukać swojej pasji, albo po prostu idź na spacer do lasu, jeśli masz okazję. Zbyt długie gnicie w czterech kątach trzyma w miejscu, powoduje, że wracają wspomnienia. Nawet jeśli nie masz ochoty nigdzie wychodzić, zmuś się choć raz. Kto wie, może spotka Cię coś miłego?

Złamane serce

6. Baw się i śmiej

Na początku wydaje się to nierealne, ale po pewnym czasie (być może kilku tygodniach) zauważysz, że brakuje Ci ludzi. Wyjdź na imprezę, na którą zostałaś zaproszona, albo zaproś do siebie znajomych. Zorganizujcie sobie wieczór z filmami komediowymi, wygłupiajcie się, tańczcie. Łap energię od osób, które dobrze Ci życzą, a szybciej wyleczysz się z nieszczęśliwej miłości.

7. Polub siebie

Po rozstaniu samoocena może ucierpieć, ponieważ możesz stwierdzić, że zerwanie to porażka i Twój największy błąd życiowy. Nic bardziej mylnego! Nikt nie jest doskonały i każdy się myli, ważne jednak co robi z tymi pomyłkami. Co Ty wyciągniesz z tej lekcji? Czego Ciebie nauczył ten związek i co Ci się najbardziej w nim nie podobało? Czy chciałabyś, by Twój kolejny związek tak wyglądał?

Nie musisz stosować wszystkich wymienionych wskazówek. Być może dzięki nim znajdziesz własny sposób na poradzenie sobie z rozstaniem. Najważniejsze, abyś myślała jak najwięcej o sobie i wiedziała, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Także na wspaniałego chłopaka, którego na pewno spotkasz. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button