Mój chłopak

Czy on jest ze mną tylko dla seksu?

Czy mój chłopak jest ze mną tylko dla seksu?

Związek oparty na kłamstwie

Świat byłby piękny, gdyby ludzie nie kłamali. Z reguły nie muszą tego robić, ale czasem po prostu tak im wygodnie. Niejeden związek opiera się na „ściemie” i trudno czasami dojść do prawdy.

Związek to zaufanie, dlatego nie wierząc słowom partnera stawiasz Wasze uczucie pod znakiem zapytania. Jeżeli mimo to coś podpowiada Ci, że Twój chłopak nie jest z Tobą do końca szczery, musisz z nim porozmawiać. Taka rozmowa może jednak nie być zbyt przyjemna. Najpierw zastanówmy się jednak, czy warto się przejmować.

Dlaczego mu nie ufasz?

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że nie masz prawa czepiać się swojego chłopaka. Dba o Ciebie, kupuje Ci prezenty, lubi z Tobą przebywać. Niektóre jego zachowania nie podobają Ci się jednak. Jakie to zachowania?

ParaNiby chłopak lubi z Tobą spędzać czas, ale prawie w ogóle nie wychodzicie na imprezy z jego lub Twoimi znajomymi. Jeżeli już idziecie to sami, albo zostajecie w domu. Prosi Cię również, abyś nie mówiła o Waszym związku rodzicom, ani przyjaciołom. Kiedy pytasz dlaczego, on udziela pokrętnych odpowiedzi: „to za wcześnie”, „jeszcze przyjdzie czas”, „następnym razem”. Po czym nie dochodzi do spotkania, a argumenty pozostają te same. Na każdym spotkaniu on dąży do seksu, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Kiedy odmawiasz, obraża się lub kończy spotkanie. Czujesz się winna, bo odmówiłaś ukochanemu, a z każdą taką sytuacją Twoje poczucie winy pogłębia się.

Gdy pytasz go, czy jego rodzice i znajomi chcą Cię poznać on stwierdza, że nie śpieszy im się, albo że jeszcze nie miał okazji im o Tobie wspomnieć. Dziwi Cię, że po kilku tygodniach/miesiącach związku nikt o Was nie wie i nie może się dowiedzieć. Nie uspokajają Cię jego argumenty. Chcesz z nim o tym porozmawiać, ale on ucina temat, albo wyśmiewa Twoje obawy. Kiedy wprost pytasz go, czy jest z Tobą tylko dla seksu on obraża się, śmieje lub wymyśla tysiące argumentów, że tak nie jest. Dowiedzieć się prawdy jest trudno, ale dokładna obserwacja jego zachowań i słuchanie tego, co mówi mogą pomóc Ci złapać go na wykręcaniu się.

Co dalej?

Fakt, że osoba, którą kochamy jest z nami tylko dla łatwego seksu potrafi bardzo zaboleć. Może pojawić się smutek, gniew, cierpi też samoocena. Od Ciebie jednak zależy, co będzie dalej. Jeżeli chłopak przyznał się, że chodzi mu tylko jedno, podczas gdy Ty jesteś w nim zakochana, najlepiej będzie się rozstać. Nie próbuj zatrzymać go seksem – to poniżające i spowoduje, że będziesz czuła się podle. Nie licz, że nagle zakocha się w Tobie. Miał czas, żeby to się stało. Nie wyszło, ale nie przeszkadzało mu to w okłamywaniu Ciebie. Jeżeli jednak on nadal uważa, że Cie kocha mimo że Ty już wiesz jaka jest prawda, tym gorzej dla niego. Gdy masz pewność, że on kłamie i chce Cię wykorzystać powiedz mu wprost, że wiesz o jego zamiarach, a następnie… zapomnij o nim.

Pamiętaj również, że nie każdy chłopak jest taki. Miałaś pecha trafiając na nieciekawy „egzemplarz”, ale dzięki temu wiesz, jakich mężczyzn unikać. Potrafisz też szybciej wykryć kłamstwo, a jest to bardzo przydatna cecha. Nie miej do siebie pretensji. Ciesz się, że dałaś sobie radę z kłamcą i lowelasem.

Jeden komentarz

  1. Ten artykuł to jakiś żart. Stawia mężczyznę tylko w jednym świetle – tego złego który kłamie. A gdzie informacja czy, może to jest prawda, że kocha a nie jest z nią tylko dla seksu? Kiedy ludzie się kochają to seks musi być. Artykuł pełen demagogii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button