Fitness

Wiosenne porządki w głowie.

Wiosenne porządki w głowie, czyli ćwicz swoją dobrą samoocenę.

Za oknem słońce, śpiewają ptaki, na rabatce przed domem rozkwitają żonkile. Konwalie i jaśmin mają już zawiązane pąki i lada dzień wybuchną pięknym zapachem. Z pewnością od tych zapachów dostaniesz zawrotu głowy, ale właściwie już teraz masz w głowie mętlik. Na twoich kolanach leży kolorowy magazyn, w którym oglądasz piękne modelki z idealną figurą, nieskazitelną cerą, w pięknej sukience, której cena podana jest z boku. Zaczynasz liczyć cyfry i masz wrażenie, że to pomyłka. Przerzucasz kolejną kartkę, a tam dziewczyna jeszcze piękniejsza od poprzedniej; podobnie rzecz ma się z sukienką i ceną. Nie masz już wątpliwości, że to nie pomyłka. Te sukienki są po prostu tak drogie, a ty możesz jedynie o nich pomarzyć. W końcu dochodzisz do wniosku, że nie zasługujesz nawet na takie marzenia.

Coraz bardziej zniechęcona przerzucasz kartki i natrafiasz na artykuł, z którego dowiadujesz się, że idealna dziewczyna powinna być piękna, wysoka, szczupła, z długimi nogami, nieskazitelną cerą i blond włosami sięgającymi za zgrabne pośladki. Jej rodzice są milionerami, a ona ma szafę pełną markowych ciuchów, jeździ sportowym kabrioletem i nie może odpędzić się od adoratorów. Szybko się zrywasz, biegniesz do lusterka i…. Stwierdzasz, że jesteś za gruba albo zbyt chuda, za wysoka lub zbyt niska, a w dodatku masz pryszcze na twarzy. Zaglądasz do swojego portfela, a za jego zasoby możesz kupić sobie co najwyżej książkę. Postanawiasz pogrążyć się na całe życie w ascezie.

Dziewczyna.
Popraw swoją samoocenę.

Twoje zachowanie świadczy o tym, że masz niską samoocenę. Charakteryzuje ona osoby, które nie wierzą w siebie i uprawiają bezlitosną samokrytykę, choć w rzeczywistości nie mają żadnego powodu do tak negatywnego myślenia o sobie. Boją się robić cokolwiek, bo są przekonane, że i tak nic im się nie uda, choć nawet nie spróbowały. Ludzie o takim podejściu do życia zabijają w sobie osobowość, kreatywność, a także całe wewnętrzne i zewnętrzne piękno.

Spójrz na siebie inaczej niż dotychczas; stań przed lustrem i zastanów się, co powinnaś ze sobą zrobić Jeżeli rzeczywiście jesteś za gruba, to pomyśl, co jest powodem, dlaczego zbyt dużo jesz, zmień dietę, zacznij ćwiczyć. Jeżeli uważasz się za chudzielca, to aerobik i ćwiczenia rozciągające sprawią, że twoja sylwetka nabierze sprężystości i ładnego wyglądu. Jeśli uważasz, że proporcje twojego ciała nie są właściwe, skoryguj je strojem. Pomyśl, co zrobić z pryszczem, aby go wyleczyć. Jeżeli jesteś niezadowolona ze swojej twarzy, zrób sobie makijaż, zatuszuj wady, wydobądź z twarzy to, co w niej najpiękniejsze. Zmień swoje myślenie. Chwal się każdego dnia za to co zrobiłaś.

Wymagaj od siebie tyle, ile jesteś w stanie wykonać, nie mierz zbyt wysoko. O trudnych sprawach (klasówki, egzaminy) myśl ze spokojem. Jeżeli odpowiadasz przed nauczycielem ( zdajesz egzamin, zaliczasz materiał, który dobrze opanowałaś), bądź pewna tego, co mówisz, wyrażaj się głośno i wyraźnie. Rozmawiając z ludźmi patrz im prosto w oczy, bądź zawsze uśmiechnięta i uprzejma. Naucz się mówić nie. Pozwól sobie na robienie błędów i nie karz się za nie, tylko naucz się o nich mówić. Jeżeli zastosujesz się do części tych wskazówek, to po jakimś czasie zdziwisz się, widząc tak ładną i mądrą dziewczynę w twoim lustrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button