Fitness

Walka z cellulitem – zanim zaczniesz ćwiczyć.

Cellulit (skórka pomarańczowa) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej.

Cellulit pojawia się po okresie dojrzewania. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Schorzenie występuje przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane jest przez nadmiar estrogenów w ich organizmie.

Sprzymierzeńcem cellulitu jest niezdrowa dieta bogata w tłuszcze nasycone, sól, cukier, mocną herbatę, kawę, alkohol. Do jego powstawania przyczyniają się też oraz gwałtowne spadki wagi. Jeżeli chcesz poradzić sobie z cellulitem, podejdź do sprawy rozsądnie.

Odpowiednia dieta

Istnieje pewna grupa produktów spożywczych, która zapobiega odkładaniu się tłuszczu oraz przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie.

Celulit
Cellulit nie musi ciebie dotyczyć

Biały cukier i pieczywo

Są sprzymierzeńcem cellulitu. To właśnie cukier i białe pieczywo są odpowiedzialne za powstawanie szpecących wypukłości w skórze. Białe pieczywo zastąp ciemnym, bogatym w błonnik. Wyeliminuj cukier z swojej diety.

Usuwaj toksyny

W codziennej diecie powinno znaleźć się pożywienie bogate w węglowodany, białka, tłuszcze roślinne i błonnik. Dzięki nim poprawia się trawienie i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.

Nadmiar wody

W diecie powinny znaleźć się odpowiednie ilości potasu, to on reguluje poziom soli w organizmie i pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz ułatwia spalanie tłuszczu. Potas znajduje się w pomidorach, morelach, owocach cytrusowych, ziemniakach, brokułach, mięsie drobiowym. Unikaj nadmiaru soli, gdyż ona odpowiedzialna jest za gromadzenie się tłuszczu, zwłaszcza na nogach i biodrach.

Woda poprawia przemianę materii

Pij każdego dnia co najmniej 1,5 litra płynów dziennie. Wraz z potem z organizmu usuwane są toksyny oraz produkty przemiany materii. Podczas upałów i intensywnych ćwiczeń zwiększ ilość przyjmowanych płynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button