Fitness

Rozsądne odchudzanie

Odchudzanie z głową

Do każdego posiłku dołączaj owoce lub warzywa

Walcząc z nadwagą rezygnujesz z mięsa, pieczywa, słodyczy, ale nie zawsze kończy się to sukcesem.Dietetycy i lekarze sportowi dowiedli, iż ważnym elementem w odchudzaniu jest właściwe komponowanie diety w zależności od pory dnia.

Jedząc chudnij

Posiłki należy jeść regularnie (4 – 5 dziennie) o stałych porach i w równych odstępach czasu. Tak rozplanowane posiłki zmniejszają skłonność do otyłości.

Intensywność przemiany materii zależy od pory dnia, dlatego należy uwzględnić to podczas komponowania diety.

Zacznij dzień od porządnego śniadania

Odchudzanie
W odchudzaniu istotna jest regularność posiłków.

Organizm rano oczekuje na obfity posiłek, jednak nie powinien on przekraczać 500-600 kcal. Jeżeli za śniadanie wystarczy ci szklanka soku, to poważny błąd. Śniadanie należy komponować z dużej ilości węglowodanów złożonych o niskim indeksie glikemicznym. Taką rolę powinny pełnić płatki owsiane, które ze wszystkich płatków zawierają najmniej cukrów prostych.

Ale płatki są niesmaczne…

No dobrze powiesz, ale jak jeść takie niesmaczne płatki owsiane, może lepiej kupię musli? Możesz oczywiście kupić gotowe musli, zwróć tylko uwagę, ile cukru zawiera.

Z czym jeść

Dobrą praktyką jest zmieszanie garstki musli, z płatkami owsianymi i mlekiem. Jeśli nie tolerujesz laktozy kup koniecznie mleko, które jej nie zawiera. Dobrym rozwiązaniem może być jogurt o rzadkiej konsystencji, który zmieszasz razem z mlekiem.

Takie śniadanie sprawi, że nie będziesz odczuwać głodu w ciągu dnia, węglowodany złożone mają bowiem tę cudowną cechę, że uwalniają swoją energię równomiernie w długim czasie.

Drugie śniadanie

Odchudzanie
Śniadanie – to Twój najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Ten posiłek powinien być mniej obfity i lekkostrawny. Na drugie śniadanie możesz zjeść jogurt lub kanapkę z kurczakiem. Taka przekąska pozwoli ci zachować energię na kolejną część dnia.

Obiad nie powinien być bardziej obfity niż śniadanie

Podczas obiadu powinnaś jeść pokarmy które zawierają dużo białka i węglowodany złożone z niewielką ilością tłuszczu. Idealne na obiad są kurczak, cielęcina, warzywa strączkowe i brokuły. Jeśli ryż, to koniecznie ciemny, lub kasza gryczana.

Nie jedz później niż o dwudziestej

Ostatni posiłek powinien być lekko strawny, mogą to być ryby, biały ser, jajko z dodatkiem warzyw ugotowanych na parze.

Unikaj przed snem treściwych posiłków, słodyczy i deserów.

Pamiętaj – dołącz do odpowiedniej diety aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button