Fitness

Kobiety w męskich sportach

Kobiety uprawiające męskie sporty

Sport zmienia osobowość kobiet

W roku 1973 Amerykański Departament Sprawiedliwości zezwolił kobietom na udział w zawodach bokserskich. Czy ta decyzja spowodowała zmiany w życiu kobiet? Czy poprzez to straciły swój seksapil?

Kobieta naszych czasów znacznie różni się od swojej poprzedniczki z początku dwudziestego wieku. Wbrew woli mężczyzn „płeć słabsza” zaczęła uprawiać sporty, które wcześniej były zarezerwowane jedynie dla panów. Dzięki nim kobiety stały się silne, samodzielne i pokazały, na co je naprawdę stać.

Boks dla kobiet

W społeczeństwie pokutuje stereotyp, że jeśli kobieta uprawia „męskie” sporty, np. boks, kulturystykę czy fitness musi być niewątpliwie pozbawiona kobiecości. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Mamy i mieliśmy wiele znakomitych Polek które są mistrzyniami w boksie zawodowym i kick-boxingu: Iwona Guzowska, Agnieszka Rylik, mistrzyni w rzucie młotem Kamila Skolimowska, mistrzyni w fitness Aleksandra Kobielak, które zajmując się „męskimi” sportami odnoszą (odnosiły) sukcesy na światowy poziomie. To właśnie one pokazały, że dzięki sportowi są dojrzalsze i bardziej zahartowane życiowo.

Kobieta sport
Czy kobiety w męskich sportach są seksi?

Jedną z ciekawszych walk w swej karierze miała Agnieszka Rylik, broniąc tytułu mistrzyni świata od samego początku pokazała swojej rywalce, kto rządzi na ringu. W trzeciej rundzie pokonała prawym sierpowym Amerykankę Mary Haik, która doznała urazu kości policzkowej (!) i nie była w stanie dalej kontynuować walki.

Agnieszka, aby wygrać tę walkę musiała wykazać się doskonałym przygotowaniem i zdyscyplinowaniem. Pokonała swoją przeciwniczkę nie delikatnością i wrażliwością lecz fizyczną siłą i techniką.

Kobiety uprawiające „męskie” sporty pokazują, że nie pozbawiły ich one kobiecości, a wręcz przeciwnie. Po sukcesach na polu zawodowym zyskały sławę dzięki pracy nad własnym ciałem ich kobiecość została bardziej podkreślona, dusza wysubtelniała, a figura stała się bardziej seksowna.

Walki kobiet

Kobiety na ringu zachowują się dżentelmeńsko, nie stosują chwytów poniżej pasa, w czym specjalizują się mężczyźni. Jednak ogromnym komplementem dla naszej mistrzyni w boksie zawodowym, Iwony Guzowskiej, było określenie, „że walczy po męsku”. Kobiety uprawiające tę męską dyscyplinę czują się słabsze od swoich kolegów – bokserów. Jednak wcale im to nie przeszkadza, aby być mistrzyniami w swojej klasie i z klasą.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button