08 12 2017

Menstruacja – nie daj się zaskoczyć.

Autor:

|

20 sierpnia 2012

|

Edytowany: 11 września 2014

|

0 komentarzy

|

Kategoria: Seks / Zdrowie

Menstruacja – nie daj się zaskoczyć.

Menstruacja (miesiączka, ang. period, łac. menses) –  krwawienie miesięczne.

Wiele z was czeka na miesiączkę z wielkim niepokojem. Obawiacie się, że może was zaskoczyć w szkole, na imprezie, właściwie gdziekolwiek. Myślicie, jak się zabezpieczyć przed wypływającą krwią…Kobiety przechodzą menstruację mniej więcej raz na miesiąc. Cykl menstruacyjny to okres pomiędzy pierwszym dniem jednego okresu, a pierwszym dniem kolejnego okresu. Cykl trwa około miesiąca (zazwyczaj 28 dni).

Mendtruacja, okres

Jeżeli czujesz, że nadszedł twój czas, zawsze powinnaś mieć jakieś zabezpieczenie pod ręką

Podpaski higieniczne

Jeżeli czujesz, że nadszedł twój czas, zawsze powinnaś mieć jakieś zabezpieczenie pod ręką. Postaraj się zawsze nosić przy sobie w plecaku czy torebce jedną podpaskę. Podpaski różnią się rozmiarem i grubością. Większość z nich jest pokryta warstwą celofanu, która zapobiega przesiąkaniu krwi. Z drugiej strony podpaski mają warstwę kleju, która jest zabezpieczona papierowym paskiem. Przed użyciem podpaski, należy odkleić pasek papieru i przykleić podpaskę do majtek. Można również kupić podpaski, które posiadają skrzydełka, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed przed poplamieniem ubrań.

Dobierz swój rozmiar

Można kupić różne rodzaje podpasek, w zależności od obfitości krwawienia. Te największe, czyli najdłuższe i najgrubsze, są najlepsze do użycia na noc w czasie obfitej miesiączki. W ten sposób z pewnością zapobiegniesz poplamieniu bielizny i pościeli. W ciągu dnia możesz używać podpaski o średniej długości i grubości. Jeśli masz już ostanie dni miesiączki i krwawienie jest minimalne, możesz użyć podpaski mini, która z pewnością będzie wystarczająca. Ważne jest częste zmienianie podpasek, tzn. co trzy-cztery godziny, aby zapobiec poplamieniu ubrania oraz ze względów higienicznych. Podpaski należy wrzucać do kosza, wcześniej zawinąwszy je w papier toaletowy, w żadnym wypadku do sedesu, aby nie zapchać rur.

Menstruacja

Wygodnym zabezpieczeniem przed krwawieniem menstruacyjnym jest tampon.

Tampony

Bardzo wygodnym zabezpieczeniem przed krwawieniem menstruacyjnym jest tampon. Jest to bawełniany wałeczek, zaopatrzony w sznureczek. Niektóre z nich posiadają aplikator, który ułatwia wprowadzenie go do pochwy. Wyciągnięcie tamponu jest bardzo łatwe, wystarczy pociągnąć za sznureczek. Tamponów mogą używać dziewczyny w każdym wieku, również dziewice. Na samym początku kup sobie tampon najmniejszego rozmiaru. Kiedy się przyzwyczaisz, możesz zastosować większy rozmiar.


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Wpadka – co robić? Antykoncepcja „Po”
Porno w związku
Dlaczego nie odczuwam przyjemności z seksu?
Czy z seksem należy czekać do ślubu?
Antykoncepcja dla nastolatków
Seks i lęk przed przypadkową ciążą
Jestem dziewicą i boję się seksu
Czy jestem lesbijką?
Wstyd przed nagością
Kiedy zaczyna się molestowanie?
Mój chłopak nie chce uprawiać seksu
Problemy ze wzwodem – jak sobie z tym poradzić?
Ten pierwszy raz, czyli pierwszy seks
Czy jestem w ciąży?
Stres powoduje tycie.
Tajemnica snu. Dlaczego śpimy?
Seks, na który warto poczekać
Zanim rozpoczniesz współżycie.
Tabletki antykoncepcyjne – zalety i wady.
Dla kogo prezerwatywa?
Czym jest dla ciebie seksualizm?

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin