08 12 2017

Przyjaciel wyznał mi miłość – co robić?

Autor:

|

29 stycznia 2015

|

Edytowany: 29 stycznia 2015

|

1 komentarz

|

Kategoria: Mój chłopak

Przyjaciel wyznał mi miłość – co robić?

Przyjaciel wyznał mi miłość – co robić?

Znacie się od piaskownicy. Zawsze mogliście na sobie polegać, dzielić się swoimi lękami i sekretami. Mimo kłótni zawsze dochodziliście do porozumienia i Wasza przyjaźń trwała niezmącona. Wszystko zmieniło jedno jego wyznanie: „Nie jesteś dla mnie tylko przyjaciółką”. Jak odnaleźć się w nowej sytuacji i czy można nadal przyjaźnić się po takim odważnym kroku?Ty mnie kochasz, ja Ciebie nie kocham

Pewnie dużo go kosztowało wyznanie miłości dziewczynie, w której kiedyś widział siostrę. Nie każdy byłby na tyle odważny, aby to zrobić. Warto to docenić, kiedy słyszysz „Kocham Cię” z ust przyjaciela.

Nie reaguj więc agresywnie, ani nie wyśmiewaj jego słów. To spowoduje, że jeszcze bardziej się przestraszy i poczuje się jak idiota, a tego chyba nie chcesz? Nie używaj zwrotów w stylu „Daj spokój! Wydaje Ci się!”, bo to sugeruje, że on przesadza, a Ty dajesz znak, że nie traktujesz go poważnie. Wykaż się empatią i postaw się w jego sytuacji. Dobrze czułabyś się, gdybyś powiedziała długoletniemu koledze: „Kocham Cię”, a on wyśmiałby to, albo stwierdziłby, że Ci się wydaje? Kieruj się po prostu zasadą: „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”.

Para

Skoro usłyszałaś już wyznanie, trzeba się jakoś do niego odnieść. Zastanów się, co czujesz do swojego przyjaciela i powiedz mu szczerze to, co w Tobie siedzi. Jeżeli z Twojej strony nie ma nic więcej poza sympatią i miłością braterską, powiedz mu to szczerze, bez uników w stylu: „Nie wiem, co czuję”, „Nie zasługuję na Ciebie”, „Muszę się zastanowić”, „Nie wiem czy jestem gotowa”.

Podobne „miłe” teksty tylko mieszają w głowie zarówno jemu, jak i Tobie. Postaw sprawę jasno: „Kocham Cię jak przyjaciela i to się nie zmieni”. Licz się również z konsekwencjami tych słów. Bardzo prawdopodobne bowiem, że Wasz kontakt znacznie się ochłodzi lub zostanie całkowicie zerwany.

Nie próbuj na siłę trzymać przy sobie zakochanego w Tobie przyjaciela. W momencie wypowiedzenia przez niego słów „Kocham Cię”, Wasza przyjaźń przestała istnieć. Być może kiedyś, po kilku miesiącach czy latach przerwy w kontaktach wszystko wróci do normy, ale póki jest w Tobie zakochany, przebywanie w Twoim towarzystwie sprawia mu ból. Uszanuj jego prośby o ograniczenie spotkań i kontaktu. Daj mu wolność. Nie baw się jego uczuciami, nie flirtuj, nie wysyłaj sprzecznych sygnałów, aby tylko go przy sobie zatrzymać – to podłe. Oszczędź mu także opowieści o chłopaku, który Ci się spodobał na imprezie – to go z pewnością zrani i dobije.

Para

Mam tak samo jak Ty

W sytuacji, kiedy Ty również czujesz „miętę” do swego kumpla, sprawa jest banalna. On wyznaje Ci miłość, Ty jemu także i próbujecie! Tak tak, to tak powinno wyglądać.

Nie ma sensu bawić się w dramaty romantyczne „Boję się, że nam się nie uda”. Skoro tak myślisz, to na pewno Wam się nie uda. Płyńcie z prądem, cieszcie się, że Wasza miłość wyrosła na mocnym fundamencie przyjaźni i akceptacji. Porozumienie dusz w związku to miłość idealna. Jeżeli lubicie się i jest między Wami „chemia”, bierzcie byka za rogi. Nikt nie da Wam gwarancji dozgonnego uczucia, ale jeżeli nie spróbujecie, to nie dacie sobie nawet szansy. Doceńcie fakt, że znaleźliście się i przed Wami co najmniej kilka miesięcy lub lat szczęścia i miłości. Powodzenia!


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Mój chłopak porównuje mnie do innych dziewczyn
Kompleksy a związek
Imprezujący chłopak i spokojna dziewczyna – czy to wypali?
Problem z przeszłością chłopaka
Jakie kwiaty podarować na Walentynki?
Koniec miłości – po czym go rozpoznać?
Poznałam chłopaka w Internecie
Mój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami
Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi
Zdradziłam chłopaka – czy wyznać mu prawdę?
Manipulacja w związku
Nie potrafię odejść od chłopaka, który mnie krzywdzi
Chłopak mnie kocha, ale nie podobam mu się fizycznie
Chorobliwa zazdrość w związku
Podrywa mnie chłopak przyjaciółki
Mój chłopak nie pociąga mnie fizycznie
Mój chłopak ma problemy w domu – jak mu pomóc?
Chłopak mnie uderzył – czy powinnam mu wybaczyć?
Mój chłopak wstydzi się tańczyć
Mój chłopak codziennie pije alkohol
Jak poderwać chłopaka?

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

(1) Komentarz

  1. Sandra
    31 marca 2017 at 14:26

    Mam taką samą sytuacjię, ale chyba będziemy razem

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin