08 12 2017

Podrywa mnie chłopak przyjaciółki

Autor:

|

22 stycznia 2015

|

Edytowany: 22 stycznia 2015

|

0 komentarzy

|

Kategoria: Mój chłopak

Podrywa mnie chłopak przyjaciółki

Chłopak mojej przyjaciółki mnie podrywa

Jak się zachować

Miło poczuć, że podobamy się płci przeciwnej. Zainteresowanie ze strony chłopaków poprawia samopoczucie i daje radość. Czy jednak jest się z czego cieszyć, jeśli Twoim adoratorem okazuje się chłopak przyjaciółki lub bliskiej koleżanki? Jak zachować się w tej niezręcznej sytuacji i czy w ogóle możliwe jest, aby w takich okolicznościach obyło się bez bólu i rozczarowania?(Nie)winny flirt?

Flirtowanie to nie tylko lekka rozmowa o erotycznym podtekście, ale także błyskotliwa wymiana zdań, która ma za zadanie rozluźnić atmosferę i wprowadzić w dobry nastrój. Współcześnie jednak flirt kojarzy się tylko z podrywaniem lub wstępem do podrywania.

Trzeba więc bardzo uważać, aby swym zachowaniem nie zranić bliskich nam osób. Jeżeli wiesz, że Twoja przyjaciółka jest bardzo zazdrosna o swojego ukochanego, nie baw się w „lekkie rozmówki”. Ucinaj również podobne zaczepki ze strony tego chłopaka. Nawet, jeśli będzie się tłumaczył, że „to nic takiego”, nie przekraczaj granicy, którą postawiła Twoja przyjaciółka. Obserwuj go, a kiedy będziesz miała pewność, że nie jesteś mu obojętna – działaj.

Zdrada

Kiedy to się zaczyna

Jak jednak sprawdzić czy podobasz się chłopakowi swej bliskiej koleżanki? Czasem można to wyczuć, zauważyć. Chłopak robi do Ciebie „maślane oczy”, zagaduje, chce spotykać się z Tobą bez wiedzy swej dziewczyny? To z pewnością są sygnały, które powinny włączyć w Twojej głowie lampkę ostrzegawczą.

Nie daj się namawiać na spotykanie po kryjomu, ucinaj komplementy, nie patrz mu głęboko w oczy, jeśli on wpatruje się w Ciebie jak w obiad. Zdarza mu się „przypadkiem” Cię dotknąć, złapać za rękę, mimo że wcześniej to się nie zdarzało? Zastanów się, po co on doprowadza do takich sytuacji. Zapytaj również siebie, czy na pewno nie zachęcałaś go do takich zachowań.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Kiedy będziesz miała wewnętrzną pewność, że on na Ciebie po prostu leci, możesz zrobić 3 rzeczy:

1. Udawać, że nic się nie dzieje.

Unikać spotkań z nim, ale wykręcać się wymyślonymi powodami (opcja ryzykowna w przypadku, jeśli Twoja przyjaciółka zauważy, że on zachowuje się w stosunku do Ciebie inaczej)

2. Opowiedzieć o wszystkim przyjaciółce.

Zbierać SMS-y od niego, w których próbuje flirtować, komplementować lub namawiać Cię na spotkania. Pokazać je przyjaciółce i dać jej wybór czy chce być z kimś takim czy nie.

3. Okłamywać przyjaciółkę i spotykać się za jej plecami z chłopakiem.

Wszystkie powyższe możliwości niosą ze sobą ryzyko, jednak nie możesz zapominać, że w tej nieprzyjemnej sytuacji nie Ty jesteś ofiarą, ale Twoja kumpela. Jest to również z pewnością duży test dla Waszej przyjaźni. Którą więc opcję wybrać?

Zdrada

Wybierz prawdę

Podejmując tę ważną decyzję, kieruj się przede wszystkim dobrem swej przyjaciółki. Postaw na szczerość – opowiedz jej o sytuacji, zapewnij, że nie zrobiłaś nic, aby go zachęcić (o ile to prawda). Pokaż jej również wiadomości od niego, w których daje Ci do zrozumienia, że mu się podobasz.

Jeżeli nadal nie jesteś przekonana co do podjętej decyzji, zastanów się jak Ty chciałabyś zostać potraktowana przez swoją przyjaciółkę w takiej sytuacji? Czy chciałabyś, aby powiedziała Ci, że Twój chłopak jest wobec Ciebie nielojalny? Doceniłabyś jej szczerość i odwagę? Uwierzyłabyś jej czy uznałabyś, że zazdrości Ci „super” związku?

Pamiętaj, że budowanie przyjaźni trwa latami, a faceci mogą się zmieniać. Pomyśl więc, czy warto ryzykować utratę wyjątkowej przyjacielskiej relacji dla chłopaka, który byłby w stanie zdradzić?


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Mój chłopak porównuje mnie do innych dziewczyn
Kompleksy a związek
Imprezujący chłopak i spokojna dziewczyna – czy to wypali?
Problem z przeszłością chłopaka
Jakie kwiaty podarować na Walentynki?
Koniec miłości – po czym go rozpoznać?
Poznałam chłopaka w Internecie
Mój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami
Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi
Zdradziłam chłopaka – czy wyznać mu prawdę?
Manipulacja w związku
Przyjaciel wyznał mi miłość – co robić?
Nie potrafię odejść od chłopaka, który mnie krzywdzi
Chłopak mnie kocha, ale nie podobam mu się fizycznie
Chorobliwa zazdrość w związku
Mój chłopak nie pociąga mnie fizycznie
Mój chłopak ma problemy w domu – jak mu pomóc?
Chłopak mnie uderzył – czy powinnam mu wybaczyć?
Mój chłopak wstydzi się tańczyć
Mój chłopak codziennie pije alkohol
Jak poderwać chłopaka?

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin