08 12 2017

Koniec miłości – po czym go rozpoznać?

Autor:

|

6 lutego 2015

|

Edytowany: 6 lutego 2015

|

0 komentarzy

|

Kategoria: Mój chłopak

Koniec miłości – po czym go rozpoznać?

Po czym rozpoznać koniec miłości?

Symptomy końca związku

Zanim człowiek znajdzie odpowiednią dla siebie osobe, nieraz może natrafić na kogoś dla siebie nieodpowiedniego. Jednym ze znaków świadczących o tym jest wygaśnięcie miłości i niemożność rozpalenia jej ponownie. Po czym jednak poznać, że w naszym związku dzieje się źle, a uczucia między partnerami to nie miłość, a przyzwyczajenie i strach przed samotnością? Sprawdźmy jakie objawy powinny dać Wam do myślenia nad przyszłością związku.Coraz rzadszy kontakt

Wiadomo, że nie zawsze można spotykać się codziennie, albo co drugi dzień. Jeśli jednak oboje możecie widywać się często, a mimo to jedno z was (albo oboje) nie ma ochoty widywać się częściej niż raz w tygodniu, coś między Wami jest nie tak. Czy zastanawiała się, co jest tego powodem? Nadal lubisz przebywać z swoim chłopakiem, a on z Tobą? Jak czujesz się w jego obecności?

Koniec miłości

Coraz częstsze kłótnie

Zamiast rozwiązywać spory spokojnie, Wy „wolicie” drzeć koty o każdy drobiazg. Obwiniacie się nawzajem i żadne nie chce ustąpić. W kłótni potraficie powiedzieć sobie bardzo przykre słowa, z wulgaryzmami włącznie. Kochający się ludzie lubią i szanują siebie nawzajem nawet w kłótni, a jeżeli pojawiają się obelgi, szantaże czy wypominanie starych problemów, między Wami zaczyna rodzić się niechęć. Stąd natomiast prosta droga do rozpadu związku.

Nie odczuwasz przyjemności z seksu

Seks jest bardzo dobrym wyznacznikiem tego czy w związku wszystko gra. Jeżeli wcześniej lubiliście się kochać i nagle lub stopniowo Ty lub Twój chłopak unikacie seksu, zaczyna między Wami szwankować intymność. Jeśli nie odczuwasz przyjemności z seksu, pod żadnym pozorem nie zmuszaj się do niego! Lepiej szczerze porozmawiać o problemie, niż zamiatać go pod dywan z nadzieją, ze sam zniknie.

Nie chcesz myśleć „o Was” w przyszłości

Wcześniej rozmawialiście o tym, że będziecie zawsze razem, że po skończeniu szkoły zamieszkacie wspólnie i będziecie tworzyć dojrzały związek. Z czasem jednak entuzjazm w tej kwestii zniknął. Odczuwać dziwny niepokój na samą myśl o tym, że miałabyś spędzić z nim resztę życia. Nie lubisz rozmawiać na temat przyszłego życia, mieszkania.

Koniec miłości

Irytuje Cię w nim (prawie) wszystko

Do niedawna wszystko wydawało Ci się w nim idealne. Podobał Ci się nawet sposób, w jaki je kanapkę z pomidorem. Teraz praktycznie każdy jego gest doprowadza Cię do szału. Nie lubisz z nim jeść, bo uważasz, że robi to okropnie. Jego sposób mówienia i śmiech drażnią Cię. Nawet styl ubierania się stał się dla Ciebie nagle jakiś taki brzydki i niemodny.

Trudno do końca określić, kiedy kończy się miłość. Z pewnością bardzo alarmujący objaw to ten, kiedy już nie chcemy się starać dla drugiej połowy, kiedy nie zależy nam na jej zdaniu. Gdy dodatkowo nie mamy ochoty z nią przebywać, nie chcemy myśleć przyszłościowo, oznacza to, że dobre uczucia do tej osoby wyparowały.

Czy można to naprawić?

Wszystko zależy od chęci i oczekiwań dwóch osób. Czasem po prostu nie warto reanimować związku ze względu na kilka lat spędzonych razem czy ze względu na fakt, że „Mama go/ją lubi”.


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Mój chłopak porównuje mnie do innych dziewczyn
Kompleksy a związek
Imprezujący chłopak i spokojna dziewczyna – czy to wypali?
Problem z przeszłością chłopaka
Jakie kwiaty podarować na Walentynki?
Poznałam chłopaka w Internecie
Mój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami
Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi
Zdradziłam chłopaka – czy wyznać mu prawdę?
Manipulacja w związku
Przyjaciel wyznał mi miłość – co robić?
Nie potrafię odejść od chłopaka, który mnie krzywdzi
Chłopak mnie kocha, ale nie podobam mu się fizycznie
Chorobliwa zazdrość w związku
Podrywa mnie chłopak przyjaciółki
Mój chłopak nie pociąga mnie fizycznie
Mój chłopak ma problemy w domu – jak mu pomóc?
Chłopak mnie uderzył – czy powinnam mu wybaczyć?
Mój chłopak wstydzi się tańczyć
Mój chłopak codziennie pije alkohol
Jak poderwać chłopaka?

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin