08 12 2017

Chłopak mnie uderzył – czy powinnam mu wybaczyć?

Autor:

|

30 grudnia 2014

|

Edytowany: 30 grudnia 2014

|

0 komentarzy

|

Kategoria: Mój chłopak

Chłopak mnie uderzył – czy powinnam mu wybaczyć?

Chłopak mnie uderzył

Czy powinnam mu wybaczyć?

Kłótnie nigdy nie są przyjemne, ale nie powinny być też nafaszerowane brakiem szacunku i nienawiścią. W większości przypadków uderzenie jest znakiem bardzo złych emocji w związku. Kiedy ktoś bije ukochaną osobę, robi jej ogromną krzywdę. Czy można wybaczyć podobne zachowanie? Czy warto w ogóle myśleć o dalszym ciągu związku, w którym miała miejsce przemoc?Uderzył mnie pierwszy raz

Zawsze wydawało Ci się, że Twój chłopak to chodzący ideał, który nie skrzywdziłby muchy. Owszem, czasem denerwował się na różne sytuacje, zdarzało mu się podnieść głos, ale nigdy Cię nie obraził. Zresztą, zawsze po takiej akcji szybko przepraszał i rozumiał swój błąd. Z czasem jednak jego nastrój stawał się coraz mniej stabilny. Nie wiesz, jaka informacja lub wydarzenie wyprowadzi go z równowagi. Coraz trudniej docierają do niego logiczne argumenty i dobre rady. Zaślepiony własnym gniewem zaczyna żyć w wyimaginowanym świecie.

Chłopak bije dziewczynęOczywiście po każdej podobnej scenie on ma wyrzuty sumienia i przeprasza szczerze. Wystarczy jednak kilka dni, aby z nawróconego młodzieńca wyszedł furiat i agresor. Nie wiesz jak z nim rozmawiać, żeby go nie zdenerwować. Zaczynasz obwiniać się o jego wahania nastrojów, choć jedyne co robisz to martwisz się o niego i próbujesz mu pomóc. On jednak każdą Twoją sugestię odbiera jako atak. Najgorzej dzieje się wtedy, kiedy zbyt dużo wypije. Wystarczy impuls, aby wpadł w furię. Nadchodzi moment, w którym już nie potrafi nad sobą zapanować – uderza Cię.

Wszystko zmienia się o 180 stopni, wydaje Ci się wręcz, że nigdy nie znałaś swojego chłopaka. Twój ukochany zachował się jak bandzior. Szok, złość i rozpacz to normalne uczucia w takiej sytuacji. Ważne jest jednak, co zrobisz potem. On zapewne będzie przed Tobą klękał (być może z kwiatami) i prosił o wybaczenie. Może nawet płakać i tłumaczyć się upiciem.

To, co stanie się później zależy tylko od Ciebie. Przypomnij sobie co poczułaś, gdy on Cię uderzył? Co czujesz, gdy myślisz o tym teraz? Czy będziesz czuć się bezpiecznie przy człowieku, który był w stanie podnieść na Ciebie rękę? Pierwsza taka sytuacja z pewnością potrafi zamieszać w życiu. Rodzi się dylemat: dać mu drugą szansę czy odejść?

Co mam zrobić?

Cóż, tak naprawdę nie ma jedynej słusznej decyzji. W takiej sytuacji musisz zaufać swojej intuicji.

Zdarza się, że kiedy chłopak uderzy swoją dziewczynę, dociera do niego powaga sytuacji i nie jest to chwilowe oświecenie. Na pewno istnieją faceci, którym „wystarczy” uderzyć raz swoją dziewczynę, aby dokonać zmian w swoim życiu. Szansa, że Twój chłopak zalicza się do tych „prawdziwie nawróconych” jest jednak bardzo, bardzo mała.

Musisz zatem zastanowić się, czy chcesz zaryzykować. Czy jesteś w stanie ponownie mu zaufać po tym, co zrobił? Czy po prawdopodobnym drugim ciosie będziesz w stanie powiedzieć „dość”? Jeśli nie chcesz ryzykować, masz do tego prawo – chodzi tu przecież o twoje bezpieczeństwo i szczęście.

Nie ulegaj naciskom chłopaka – słuchaj tylko siebie. Nie pozwól wzbudzić w sobie poczucia winy, nie słuchaj szantaży „gdybyś mnie naprawdę kochała, wybaczyłabyś mi to”. Podobne reakcje Twojego ukochanego pokazują tylko, że jest on pozbawiony wyrzutów sumienia i kieruje nim wyłącznie egoizm. Po tym co zrobił powinien grzecznie czekać na Twój „wyrok”, a nie wymuszać decyzję. Jeśli nie pozwala Ci podjąć samodzielnie decyzji, powinnaś go pożegnać i nie żałować rozstania.


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Mój chłopak porównuje mnie do innych dziewczyn
Kompleksy a związek
Imprezujący chłopak i spokojna dziewczyna – czy to wypali?
Problem z przeszłością chłopaka
Jakie kwiaty podarować na Walentynki?
Koniec miłości – po czym go rozpoznać?
Poznałam chłopaka w Internecie
Mój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami
Nie potrafię zaufać mojemu chłopakowi
Zdradziłam chłopaka – czy wyznać mu prawdę?
Manipulacja w związku
Przyjaciel wyznał mi miłość – co robić?
Nie potrafię odejść od chłopaka, który mnie krzywdzi
Chłopak mnie kocha, ale nie podobam mu się fizycznie
Chorobliwa zazdrość w związku
Podrywa mnie chłopak przyjaciółki
Mój chłopak nie pociąga mnie fizycznie
Mój chłopak ma problemy w domu – jak mu pomóc?
Mój chłopak wstydzi się tańczyć
Mój chłopak codziennie pije alkohol
Jak poderwać chłopaka?

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin