08 12 2017

Walka z cellulitem – zanim zaczniesz ćwiczyć.

Autor:

|

20 sierpnia 2012

|

Edytowany: 20 września 2014

|

0 komentarzy

|

Kategoria: Fitness

Walka z cellulitem – zanim zaczniesz ćwiczyć.

Cellulit (skórka pomarańczowa) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej.

Cellulit pojawia się po okresie dojrzewania. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.Schorzenie występuje przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane jest przez nadmiar estrogenów w ich organizmie.

Sprzymierzeńcem cellulitu jest niezdrowa dieta bogata w tłuszcze nasycone, sól, cukier, mocną herbatę, kawę, alkohol. Do jego powstawania przyczyniają się też oraz gwałtowne spadki wagi. Jeżeli chcesz poradzić sobie z cellulitem, podejdź do sprawy rozsądnie.

Odpowiednia dieta

Istnieje pewna grupa produktów spożywczych, która zapobiega odkładaniu się tłuszczu oraz przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie.

Celulit

Cellulit nie musi ciebie dotyczyć

Biały cukier i pieczywo

Są sprzymierzeńcem cellulitu. To właśnie cukier i białe pieczywo są odpowiedzialne za powstawanie szpecących wypukłości w skórze. Białe pieczywo zastąp ciemnym, bogatym w błonnik. Wyeliminuj cukier z swojej diety.

Usuwaj toksyny

W codziennej diecie powinno znaleźć się pożywienie bogate w węglowodany, białka, tłuszcze roślinne i błonnik. Dzięki nim poprawia się trawienie i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.

Nadmiar wody

W diecie powinny znaleźć się odpowiednie ilości potasu, to on reguluje poziom soli w organizmie i pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz ułatwia spalanie tłuszczu. Potas znajduje się w pomidorach, morelach, owocach cytrusowych, ziemniakach, brokułach, mięsie drobiowym. Unikaj nadmiaru soli, gdyż ona odpowiedzialna jest za gromadzenie się tłuszczu, zwłaszcza na nogach i biodrach.

Woda poprawia przemianę materii

Pij każdego dnia co najmniej 1,5 litra płynów dziennie. Wraz z potem z organizmu usuwane są toksyny oraz produkty przemiany materii. Podczas upałów i intensywnych ćwiczeń zwiększ ilość przyjmowanych płynów.


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Rozsądne odchudzanie
Kobiety w męskich sportach
Pokonać jesienne przygnębienie.
Joga da Ci odprężenie i zapewni relaks.
Aerobik – jak go uprawiać
Odchudzanie – 20 rad jak schudnąć.
Oko – zwierciadło duszy. Zadbaj o swoje oczy
Pierś do przodu, plecy prosto.
Fitness to stan umysłu.
Wiosenne porządki w głowie.
Zdrowe i aktywne wakacje.

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin