08 12 2017

Pokonać jesienne przygnębienie.

Autor:

|

2 grudnia 2012

|

Edytowany: 9 września 2014

|

1 komentarz

|

Kategoria: Fitness

Pokonać jesienne przygnębienie.

Pokonaj jesienną chandrę.

Wieczory są już coraz dłuższe, jest mniej słońca i dopada cię jesienna depresja. Żeby poprawić sobie nastrój, sięgasz po czekoladę. Jednak pociąga to za sobą pewne konsekwencje. Są inne sposoby na tę dolegliwość – mniej kaloryczne…Dlaczego tak się dzieje?

Całe dnie spędzasz w szkole, gdzie brakuje światła słonecznego. Kiedy jest go zbyt mało, twój organizm zaczyna wytwarzać mniej melatoniny. Jest to hormon odpowiedzialny za radzenie ze stresem. Sytuacja w szkole często cię przygnębia, gdy wracasz do domu, nie masz siły na spacer i najchętniej zapadłabyś w sen zimowy… W konsekwencji jesteś coraz bardziej przygnębiona, zmęczona.

Aromatyczna kąpiel wspaniale poprawia humor.

Jak pokonać stres?

Usiądź wygodnie w fotelu, zamknij oczy i przywołaj w wyobraźni wakacje. Poczuj dotyk słońca, powiew wiatru, zapach letnich kwiatów, chłód morskich fal i usłysz śpiew ptaków. Wróć wspomnieniami do wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Taki stan relaksu powinien trwać kilkanaście minut, a twoje znużenie zniknie bardzo szybko. Jeśli taka metoda zapobiegania chandrze spodoba ci się, możesz ją stosować każdego dnia.

Inne sposoby na stres

Zapal sobie w pokoju świeczkę zapachową, włącz ulubioną płytę i śpiewaj razem z wykonawcą, ubierz ulubioną sukienkę, pomaluj sobie na odlotowy kolor paznokcie, zrób sobie jakąś fajną fryzurę, a gdy tylko pojawi się słońce, natychmiast idź na spacer.

Przygotuj sobie aromatyczną kąpiel – to wspaniały sposób na odreagowanie, relaks i poprawę humoru.


Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Rozsądne odchudzanie
Kobiety w męskich sportach
Joga da Ci odprężenie i zapewni relaks.
Aerobik – jak go uprawiać
Odchudzanie – 20 rad jak schudnąć.
Walka z cellulitem – zanim zaczniesz ćwiczyć.
Oko – zwierciadło duszy. Zadbaj o swoje oczy
Pierś do przodu, plecy prosto.
Fitness to stan umysłu.
Wiosenne porządki w głowie.
Zdrowe i aktywne wakacje.

O Autorze

Redakcja Zonka.pl

(1) Komentarz

  1. Baśka
    17 września 2014 at 13:40

    Półtora miesiąca temu podjęłam decyzje, o zrzuceniu 10kg i jak dotąd wszystko szło bardzo dobrze, schudlam juz 5kg i wszyscy mi mowią ze widać tą zmiane, jednak teraz wpadłam w okres kiedy nie moge się oprzec mojej największej słabości jaką są słodycze! Ja je po prostu uwielbiam. Nie chce ich zastępowac suszonymi owocami i innymi przekąskami, chce zwalczyć ten „nałóg” jakim jest dla podjadanie słodyczy, pomocy 🙂

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl - Dinozaury, animals, świat zwierząt i roślin